Луценко назвав головні джерела корупції в Україні

Юрій Луценко визнає, що корупція глибоко пустила коріння в Україні. Генпрокурор розповів, де саме знаходяться головні її джерела.

Новину передає "Преса України".

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що в Україні люблять зловживати службовим становищем. Зокрема, на держпідприємствах, митниці, а також у сферах, пов'язаних з надрами. За його словами, якщо взятись за ці сфери, можна подолати корупцію в Україні. Він також розповів, який план дій варто залучити для вирішення даної проблеми.

"Упевнений, що є три ключові кроки. Перше - приватизація. Неприватизовані нібито державні підприємства стають головним джерелом партійної корупції. Ті партії, які приходять до влади, намагаються призначити свого директора на ці підприємства, отримують за це вигідні замовлення на підконтрольні фірми й звідти течуть мільйони", – розповів Луценко.

Другим кроком Луценко назвав встановлення сканерів на митниці, де 20-30% товарів недоплачують до бюджету. Він особливо наголосив, що фінанси для встановлення е-сканерів вже залучено. Зокрема на цю ціль пішли конфісковані кошти екс-президента Януковича.

Що стосується українських надр, то тут Луценко пропонує проводити прозорий розподіл.

"Але надра ще ніколи прозоро НЕ ділилися: ні газ, ні нафту, ні граніт, ні бурштин, ні будь-які інші копалини. Що потрібно зробити? Відкрити цю сферу. Висвітлити її, забезпечити аукціони. І я впевнений, що це вб'є корупцію, яка сьогодні підживлює колосальні корупційні структури", – підсумував він.

Як повідомлялось раніше, Кабмін вляпався у новий корупційний скандал. З його згоди дружина судді Вищого адмінсуду користуватиметься багатою на бурштин ділянкою на Рівненщині.

Коментарі