Лісовий шансон: на Донеччині влаштували нелегальний «лісоповал»

28.08.2018 13:44

Святогірськ, Донецька область. До «Національного корпусу» надійшла інформація про те, що відбувається незаконна вирубка зелених насаджень. Активісти оперативно виїхали декількома групами та заблокували три точки, в яких різали дерева.

На виклик активістів приїхала поліція. А згодом – екологічна інспекція. Ось її офіційний висновок: «Дозвільні документи, на підставі яких здійснювалось видалення зелених насаджень на даній території, не надавались. Розмір шкоди, заподіяної Державі, склав 588 мільйонів гривень».

У серпні цього року місцеві активісти запросили представників ГО «Стоп Корупції» взяти участь у рейді на нелегалів. Спіймали лісорубів на гарячому: тут і свіжі пні, і бензопили.

«З 10-го квітня, під Краматорськом перший раз помічені. Одні і ті ж хлопці вирізують зелені насадження по всій північній частині Донецької області», - розповідає правозахисник, керівник ГО «Еко-родина» Віктор Дібров, - «Дані матеріали відправлені до правоохоронних органів. Однак правоохоронні органи з якихось невідомих причин не реагують. Виїжджають, фіксують, проводять первинний огляд і на цьому все вмирає».

Не встигли журналісти дописати інтерв’ю, як нелегали почали згортатися. «Український Мауглі ховається з бензопилкою, аби залишити поліції нуль доказів їхньої провини», - коментує журналіст Артем Лагутенко.

Дивіться подробиці з місця подій:

Коментарі