Лік злочинним угрупованням в Україні йде на тисячі – Шабовта

Ситуацію зі зростанням злочинності в Україні значно ускладнює величезний обсяг незаконної зброї, яка надпотужним трафіком рухається в країну. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив президент Всеукраїнської асоціації операторів ринку безпеки Сергій Шабовта, передає УНН.

"Абсолютно очевидно, що тема торгівлі зброєю давно освоєна, і не лише кримінальним світом. У неї легко включилися і різні керівники різних рівнів і Збройних сил України, і інших силових відомств. Підтвердження тому було багаторазовим, з різних регіонів. Хоча, у більшості випадків, я думаю, що ця інформація приховується для того, щоб не стати надбанням суспільства. Приховується і будь-яка інша інформація, якою намагаються або прикрасити, або відбілити у певний спосіб не зовсім пристойний портрет нинішньої правоохоронної системи", – сказав він.

За словами експерта, заяви поліції про ліквідацію 43 ОЗГ цього року - це не те, чим варто пишатися, адже рахунок злочинних угруповань в Україні йде на тисячі.

У цьому світлі, ініціатива НПУ відродити раніше розформоване Головне управлінні щодо боротьби з організованою злочинністю (ГУБОЗ) – логічна, зазначив він, назвавши рішення голови МВС А.Авакова про знищення ГУБОЗу – злочинним.

С.Шабовта підкреслив, що у будь-якій цивілізованій країні боротьба з організованою злочинністю - це завдання, яке доручають найбільш професійним підрозділам.

"Можна було всіляко критикувати УБОЗ, який був, але в будь-якій країні – не лише в Україні - будь-яка правоохоронна система стає такою, якою її хоче бачити влада. На сьогодні вона тому й така в Україні. І я, чесно кажучи, з великими труднощами, включаючи всю свою фантазію, вірю в щасливий завтрашній день", – сказав він.

Коментуючи створення аналога ГУБОЗу – Управління стратегічних розробок і аналізу (УСРА), експерт зазначив, що це буде не простим завданням, оскільки багато важливої інформації, агентурних мереж вже втрачено.

"Саме рішення важливе, але з кого формувати? Знищені інформаційні бази, зруйнована агентурна мережа, яка по крупицях створювалася десятиліттями. Саме обличчя і якість організованої злочинності змінилися – ті традиційні носії, які були її вузловими точками у вигляді кримінальних авторитетів, як це було на порозі 80-90-х, сьогодні цієї злочинності немає! Вона сьогодні набагато більше зловісна, і в ній присутні люди, що володіють значним адмінресурсом, реальною владою", – підкреслив С.Шабовта.

Коментарі