Міністр зовнішньої політики РФ Сергій Лавров бовкнув зайвого, пишуть західні ЗМІ. Під час виступу на другому Міжнародному науково-експертному форумі "примаковські читання" в російській столиці він виправдовував участь Росії у війні на Донбасі та в Сирії. Стенограму його виступу опубліковано на сайті МЗС.

Новину повідомляє "Преса України".

Під час заходу Лаврову було поставлено питання про здатність Росії йти на компроміси в міжнародній політиці.

"У Г.Кіссінджера є фраза, що Росія в історичній перспективі часто не йшла на компроміс і отримувала поразку з тих чи інших питань. Чи не здається Вам, що з цілої низки міжнародного порядку денного ми "граємо не в своїй лізі"? ", – пролунало запитання.

У відповідь глава російського МЗС вжив щодо Росії словосполучення "вплуталися в конфлікт на Донбасі".

"Все залежить від того, хто дивиться на ту чи іншу ситуацію. Не знаю, чи сприймається в політологічному співтоваристві, що ми "граємо не в своїй лізі". Я читав і досі чую критику про те, що ми даремно вплуталися в конфлікт на Донбасі, в сирійський конфлікт", - цитуються слова Лаврова в стенограмі.

Примітно, що в англомовній версії стенограми ці ж слова звучать "join the fight in Donbass and in Syria" (приєдналися до боїв на Донбасі та в Сирії).

Далі Лавров продовжив виправдовувати військову інтервенцію в Україну загрозою російськомовному населенню в Україні, яка нібито виникла після подій 2013-2014 рр.

На цю "обмовку" звернули увагу журналісти у соцмережах.

Нагадаємо, Росія теж введе візовий режим з Україною, якщо Верховна Рада прийме таке рішення стосовно росіян. Таку заяву зробив глава російського МЗС Сергій Лавров.

Коментарі