Курс долара в Україні не переступить відмітку 30 грн – експерт

Український експерт спрогнозував, що курс гривні до долара не перевищить 30 грн. Однак вирішальним фактором у цьому питанні стане рішення МВФ дати чи не дати Україні черговий транш допомоги.

Новину передає "Преса України".

Економічний експерт Сергій Фурса висловив свою думку з приводу курсу гривні до долара. За його прогнозом, впродовж року нацвалюта не переступить психологічну позначку 30 грн за долар. Однак, чи відіб’є американська валюта значні позиції у гривні залежить від співпраці України з МВФ.

"Якщо брати базовий сценарій, що Україна співпрацює з МВФ, то під кінець року ми побачимо курс 29 грн/$", – уточнив експерт.

В іншому ж випадку ситуація з курсом гривні до долара стане непрогнозованою. Економіст додав, що весна «період сильної гривні», а слабшати вона почне восени.

"Вона буде залишатися на сильному рівні до літа. Восени знову буде падіння гривні, оскільки це сезонний фактор", – уточнив Фурса.

Як повідомлялось раніше, експерт Олександр Дубінський попереджав, що українська гривня знецінюватиметься, однак дефолту в країні не буде – цього не допустять європейські партнери Києва. За його словами, найоптимальніший варіант для українців – купувати іноземну валюту.

До слова, за даними НБУ офіційна гривня демонструє зміцнення відносно долара з кінця січня поточного року. Сьогодні, 28 березня, офіційний курс гривні до долара становить 26,30 грн. Крім того, готівковий курс гривні до долара наступний: купівля долара відбувається за 26,16 грн, продаж – за 26,44 грн.

Коментарі