Громадські діячі, освітяни, бібліотекарі, письменники, журналісти, науковці та активісти Марганця написали відкрите звернення до Міністра культури України Євгена Нищука через кричущий факт продажу бібліотеки № 2 в місті.

Про це повідомили представники марганецького осередку "Стоп корупції" і навели текст звернення.

"Намарне нагадувати, що бібліотеки у сьогоденні – це дієві центри просвітництва, і чи не єдині! На місцях – культурно-освітні майданчики об’єднання місцевої громади. Але тривожна інформація, що надходить до нас зі ЗМІ, сигналізує про можливий злочин, коли у місцевої громади без публічного обговорення забирають можливість читати й контактувати зі світовим культурним надбанням через спеціалізований інтернет-центр: "20 листопада 2016 року мер міста Марганець Олена Жадько, яка представляє "Опозиційний блок", винесла питання продажу будівлі бібліотеки №2 на голосування, і більшість депутатів Марганецької міської ради проголосувала за її закриття. На тій же сесії мер міста і 18 депутатів проголосували за підвищення собі заробітної плати удвічі та виписали новорічну премію в розмірі 100% від зарплати".

Зважаючи на очевидне беззаконня, звертаємось до Вас, Євгене Миколайовичу, із закликом втрутитись у цей безлад, допомогти шановним депутатам достойно вийти із цієї ситуації, як-от: скасувати ганебне рішення, вибачитись перед бібліотекарями, а разом із тим зменшити власні споживацькі апетити й на так звану "новорічну премію" придбати книги для міської бібліотеки №2. Особливо обурює в цій ситуації ще й те, що чимало авторів та громадських активістів власним коштом, і ось уже постійно, поповнюють бібліотечні фонди на сході країни; натомість на місцях спостерігається ганебна практика знищення українських закладів культури. Цю бібліотеку ми готові взяти під свій патронат", – ідеться у тексті звернення захисників бібліотеки Марганця.

Коментарі