Кривавий рейд: подробиці збройного нападу на знімальну групу «СтопКору» (відео)

28.01.2019 15:42

Вибитий зуб, травма голови та розтрощений вщент автомобіль – наслідки рейду команди «СтопКору» до місця незаконного видобутку піску на Видубичах. «Охорона» нелегальної точки влаштувала криваву розправу над журналістами та активістами, що супроводжували знімальну групу.
Об'єкт по вулиці Промисловій, 4 мав припинити свою незаконну діяльність під того, як Київрада розірвала договір оренди. Однак точка продовжує працювати та вивозити пісок з території.

«Про точку видобутку піску на Видубичах ми знали вже давно. Вона вже давно працювала. Але після того, як на останній сесії 2018 року Київрада розірвала договір оренди землі з компанією ПАТ «Мостобуд», яка використовувала цю ділянку, то на початку 2019 року ця протиправна діяльність зупинилась», - зазначає координатор ГО «Стоп Корупції» Роман Бочкала, - «Вони трохи прижали вуха й очікували, що буде далі. Ось уже все ніби заспокоїлося, й вчора вони вирішили почати свою незаконну діяльність… Ми дізналися про те, що почався цей вивіз незаконно намитого піску, й наші журналісти виїхали туди разом з активістами і дійсно побачили, що вантажівки вже возять пісок, кожні 5 хвилин».

Невідомі, побачивши знімальну групу, бризнули газом в обличчя, після чого штовхнули на сніг та почали бити. Деякі кадри сутички вдалося зафіксувати на відео.

Потерпілі були доправлені медиками до лікарні. У поліції того ж вечора оголосили план перехоплення та відкрили кримінальне провадження за фактом нападу на журналістів. Дев'ятьох осіб, які представилися охоронцями, доправили до відділку. За вчинення цих правопорушень передбачено від 7 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Деталі резонансного інциденту дізнавайтесь з відеосюжету Артема Поліковського:

Коментарі