“Кримська влада” хоче судитися з Україною за блекаути

Так звана влада Криму попередила про намір завдати "юридичний удар" Україні. Йдеться про позови за "чорні дні", які Київ влаштував анексованому півострову у 2015 та 2016 році. Також кримчан закликали скаржитися на блекаути "поки не пізно".

Новину повідомляють російські ЗМІ, передає "Преса України".

Сьогодні, 28 лютого, стало відомо, що кримські окупанти готують позови до України. Причина цього – блекаути минулих років. Стало відомо, що позовів буде "багато". Про це розповів Олександр Молохов, керівника експертної ради з міжнародно-правових питань при кримському уряді. За його словами, Київ мусить відшкодувати збиток за енергетичну блокаду анексованого півострова.

"Ми готуємо кілька десятків позовів, тому що досить велика кількість людей постраждало в результаті блекауту. Серед наших потенційних клієнтів в тому числі молокозавод в Алушті, у якого зіпсувалася продукція через перебої з електрикою. Ми готуємо масштабний юридичний наступ", – розповів він.

Молохов попередив, що позови надходитимуть протягом року, оскільки необхідно зібрати скарги людей. Так, прихильник Кремля вважає, що жителі тимчасово анексованого півострова погодяться співпрацювати з кримською владою задля досягнення справедливості.

"Ми закликаємо людей, які постраждали від блекауту, звертатися в нашу робочу групу. Ми зіткнулися з тим, що багато людей побоюються судитися з Україною. У багатьох там залишилися якісь зв'язки, родичі, тому є побоювання. Ми розуміємо цих людей, але у кого немає таких побоювань, ми закликаємо приєднатися, потім буде пізно", – зауважив він.

Нагадаємо, півострів Крим відчув на собі блекаут у листопаді 2015 року та травні 2016 року. До слова, сьогодні, 28 лютого, частина Сімферополя буде без електроенергії. Крім того, селище Роздольне та село Свердловина Сакського району знеструмлені через складні погодні умови.

Коментарі