Крадений пісок не вивезуть – активісти встановили блокпост біля браконьєрів з Видубичів

Перевірка вантажівок та контроль за вивезенням піску з території ТОВ «Мостобуд» на столичних Видубичах. Громадські активісти встановили контрольно-пропускний пункт при виїзді з нелегальної точки видобутку надр по вулиці Промисловій, 4. 

«Ми встановили КПП біля воріт «Мостобуду», перевіряємо вантажівки, які в’їжджають і виїжджають. У разі, якщо трапляються вантажівки з піском – фіксуємо їх і щоразу викликаємо поліцію. Також ми перевіряємо у водіїв ТТН. Наразі слідчі водної поліції подають клопотання до суду щодо накладення арешту на техніку нелегалів, тому жодна діяльність на точці не може здійснюватися і ми проводимо громадський контроль на місці», – розповіли організатори акції з ГО «Народ проти корупції».

Нагадаємо, днями слідчо-оперативна група ГУНП Деснянського району Києва, представники Деснянської прокуратури та співробітники Управління захисту економіки міста Києва провели слідчі дії на території незаконної точки видобутку у київській промзоні по вулиці Промисловій, 4. Об’єкт на Видубичах не функціонує, однак, за даними громадських активістів, з місця вивозили пісок.

Слідчі не розголошували, скільки тонн піску та які машині залишаються на місці. Про це «СтопКору» повідомив очільник Української асоціації видобувачів піску Вадим Пелих.

Зазначимо, що днями у КМДА відбулось засідання профільної комісії, де повідомили, що столична влада планує розірвати договір оренди з фірмою, яка використовувала земельну ділянку на Промисловій не за призначенням і протиправно заволоділа землями водного фонду.

Додамо, що у серпні активісти «Стоп корупції» у ході громадського моніторингу зафіксували місце перевалки піску по вулиці Промисловій, 4 у Києві. У промзоні на Видубичах рік тому орудувала низка підприємств, які проводили намив та видобуток піску без відповідних дозволів. Влітку вантажівки завантажували пісок та виїжджали з території однієї з фірм, яка фігурує у кримінальній справі за фактом заволодіння землями водного фонду.

У поліції нам повідомили, що кримінальне провадження на даний час в прокуратурі міста Києва і в слідчому відділі управлінні національної поліції м. Києва

Додамо, що рік тому активісти «Стоп корупції» спільно з громадськими організаціями-однодумцями провели серію акцій з вимогою зупинки незаконного видобутку піску на Промисловій та припинення розкрадання державних надр.

Коментарі