Коштовний тютюн: хто зацікавлений у подорожчанні українських цигарок?

26.04.2018 14:45

Історія з цінами на цигарки дуже давня. У Європі, до якої Україна намагається інтегруватись, існує система, яка регулює ціну на звичку палити.  Але той спосіб, в який це намагається наразі вирішити Міністерство фінансів, за ініціативи котрого було подано законопроект про мінімальну ціну на тютюнові вироби, є досить дивним, і він обурює національних виробників.

«Мінімальна ціна, яку хоче ввести Мінфін на прохання наших конкурентів, зараз називається трошки по-іншому, вона називається фіскальний механізм, але суть від цього не змінюється, суть полягає в тому, щоб встановити мінімальну ціну на ринку, нижче якої виробник не зможе продавати свій продукт, якщо він захоче продати хоч на копійку дешевше, він буде платити акциз на 40 відсотків вищий. Це суть цього фіскального механізму. Для чого він взагалі вводиться? Він вводиться для того, щоб поступово виробників, що працюють в нижчому ціновому сегменті, потіснити з ринку за рахунок того, що ціни на їх продукт будуть рости непропорційно швидко» – розповів журналістам «СтопКору» Олег Стрикаль, директор з корпоративних і юридичних питань Imperial Tobacco в Центральній Європі, Україні, Молдові та країнах Кавказу.

Варто пояснити, що незнайоме пересічному громадянину слово «адвалор» означає той акциз, який сплачує сам курець. Обираючи для себе дешеві чи дорогі цигарки в залежності від власного статку. І національний виробник вважає: якщо користуватися схемою однакового підвищення для всіх – виграють тільки великі корпорації. З іноземним капіталом.

Більш детально про ситуацію дивіться у відео. 

Коментарі