Корупційна академія: як директори науково-дослідних установ здають в оренду державні землі

"СтопКор" на конкретному прикладі Ерастівської дослідної станції дізнався, як директори науково-дослідних установ здають в оренду державні землі та перетворюються на сучасних лендлордів!

"СтопКор" розвідав, що Національна академія аграрних наук є власником чи не найбільшого в Україні земельного банку – майже півмільйона гектарів. В підпорядкуванні академії таких дослідних станцій, як Ерастівська – десятки. Але що там відбувається, хто і як користується родючими землями – таємниця. Про діяльність всі станції звітують напряму в НААН, тож на папірці можна написати будь-яку цифру.

Подробиці дивіться у новому журналістському розслідуванні "СтопКору".

«Стоп Корупції» | ВИПУСК №126

НОВИЙ ВИПУСК ПРОГРАМИ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ «СТОПКОР» УЖЕ В ЕФІРІ Бізнес по-прокурорськи. «СтопКор» показав, як у Святогірську на Донеччині працівники прокуратури беруть участь у рейдерському захопленні бізнесу. У місцевого підприємця-власника готелю відібрали землю нібито через порушення. Як з’ясували журналісти проекту, у чоловіка «віджали» ділянку за участі місцевої прокуратури. Автори покажуть серію аналогічних випадків у місті за участі правоохоронців та посадовців міськради. Корупційна академія. «СтопКор» на конкретному прикладі Ерастівської дослідної станції дізнався, як директори науково-дослідних установ здають в оренду державні землі та перетворюються на сучасних лендлордів! «СтопКор» розвідав, що Національна академія аграрних наук є власником чи не найбільшого в Україні земельного банку – майже півмільйона гектарів. В підпорядкуванні академії таких дослідних станцій, як Ерастівська – десятки. Але що там відбувається, хто і як користується родючими землями – таємниця. Про діяльність всі станції звітують напряму в НААН, тож на папірці можна написати будь-яку цифру. У рубриці «Стоп корупції» в дії» автори покажуть боротьбу із незаконною точкою видобутку піску у селі Погреби на Київщині. У рамках громадського моніторингу активісти неодноразово ловили браконьєрів на гарячому та вимагали арешту й конфіскації спецтехніки. За даними «СтопКору», за точкою стоїть скандально відомий нелегал Валентин Рак. Окрім того, автори рубрики дізнались про ініціативи Державної служби України з безпеки на транспорті. У планах голови служби Михайла Ноняка запустили електрону систему, де можна буде перевірити наявність ліцензії, технічний стан транспорту тощо.За задумом авторів, такі новації зможуть контролювати справність автівок та зменшити кількість ДТП.

Posted by Стоп корупції on 26. veebruar 2018. a.

Коментарі