Корупція і контрабанда – активісти “СтопКору” розкрили незаконні схеми, які роками діяли на Буковині

Раз на місяць "СтопКор" збирає осередки з усієї України та рушає в окремий регіон. Аби нагадати корумпованим чиновникам і правоохоронцям, що за свої злочини доведеться нести покарання. Цього разу активісти рушили до Чернівецької області. 

Чернівецькі активісти "СтопКору" постійно ловлять на митниці вагони з українським лісом. Наприкінці серпня вони самотужки затримали 27 вагонів із сотнями кубометрів. Активісти пояснюють: деревина у вагонах не відповідає документам і за законом взагалі не може постачатися за кордон. 

Порушення зафіксували й викликали поліцію. Та за словами активістів, правоохоронці щоразу імітують видимість роботи та все одно пропускають ліс. Силовиків Чернівецької області постійно ловлять на хабарах. Останнє з таких повідомлень з'явилось вже 8-ого вересня.

Тож перший пункт у рейді "СтопКору" – правоохоронні органи. 

Керівник Глибоцької поліції просто зачинився у коридорі. 

Десять хвилин перемовин телефоном – і виконувач обов'язків керівника поліції вийшов до активістів. 

Керівник поліції ще кілька разів перенаправив нас до прес-служби та так і не назвав жодної конкретної справи, доведеної до суду. 

Найцікавіше почалось, коли "СтопКор" поїхав до перевалочної бази деревини. Дорогою до неї активісти виявили стеження. Автівка на закордонних номерах постійно була поруч. Місцеві активісти впізнали в шпигунах працівників СБУ. На силовиків написали заяву за незаконне стеження і відпустили. 

 

Ліс на нелегальний експорт ледь не зі всієї Буковини складують ось тут – на перевалочній базі в Глибокій. Як виявилось, жодних документів на складування деревини на цій ділянці нема. 

Ліс на цю ділянку вже 2 роки завозить місцевий підприємець Валерій Гуцуляк. Активісти називають його місцевим князьком. 

"СтопКор" викликав поліцію і запросив самого підприємця, аби той привіз документи. А поки чекали на блатного підприємця, на базу з'їхались його підлеглі. Якраз після чергового дерибану лісу. 

А от і сам пан Гуцуляк. Виявилось, документів і цього разу нема. 

Підприємець так розхвилювався, що забув закрити свою автівку. І те, що в ній побачили активісти, нас здивувало ще більше! На звичайний огляд автівки Гуцуляка приїхав сам керівник місцевої поліції! Вже знайомий нам Сергій Кушнір. От тільки він настільки не хотів карати блатного підприємця, що активісти буквально примусили робити огляд. 

Зрештою, документів на зброю не знайшлось. Натомість, в автівці натрапили ще й на купу печаток. Поліція все вилучила, а керівник пообіцяв вести справу відповідально. 

Місцеві активісти передавали зібрані матеріали по контрабанді лісу профільному заступнику голови Чернівецької обласної адміністрації. Та новопризначений чиновник просто виставив їх за двері. Тож наостанок "СтопКор" навідався в обладміністрацію. 

Антикорупційний рейд "СтопКору" виявив нелегальний ліс, бандитів, які його крадуть, і корумпованих правоохоронців. А на завершення виїзду "СтопКор" урочисто відкрив ще чотири осередки.

До слова, після антикорупційного рейду і ще до виходу сюжету в ефір прокуратура Чернівецької області відновила справу по контрабанді лісу. У відомстві пообіцяли розглянути чисельні докази, зібрані активістами "СтопКору".

Інші новини

Коментарі