Корупціонери з “Укроборонпрому” на гачку в правоохоронців два роки: Луценко спростував закиди про зволікання з розслідуванням

Розслідування щодо розкрадання в оборонній сфері було розпочато у 2016 році. Увесь цей час справа не стояла на місці – тривала податкова перевірка. 

Про це під час брифінгу повідомив головний прокурор країни Юрій Луценко. Очільник ГПУ спростував інформацію про нібито зволікання із розслідуванням справи про корупцію в "Укроборонпромі" з боку компетентних органів.

"У 2016 році в межах своїх компетенцій військова прокуратура зареєструвала цю справу, весь 2018 рік йшла податкова перевірка для того, щоб встановити повноту сплати податків.

До суду направлено 111 обвинувальних актів, засуджено 77 посадових осіб, зокрема й чотирьох колишніх директорів концерну "Укроборонпром" – Київського, Львівського бронетанкового, Миколаївського суднобудівного і так далі", – пояснив Юрій Луценко.

Розслідування було оприлюднене журналістами саме зараз, на думку Генпрокурора, бо "потрібен був час для зламу коду диска з інформацією".

"Інформація пана Бігуса з'явилася лише на фінальній стадії нашого розслідування, він говорив про те, що прокурори ніколи не можуть бути швидшими, ніж журналісти", – додав Генпрокурор.

Також Юрій Луценко спростував припущення про будь-який політичний підтекст у цьому розслідуванні, зазначив, що ніхто з владної верхівки не може впливати на хід справи, а такі версії назвав "політичними танцями".

Нагадаємо, 25 лютого 2019 року проект "Наші гроші" оприлюднив розслідування про розкрадання в "Укроборонпромі". За даними журналістів, до оборудки нібито причетний син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор Гладковський із фігурантами Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою. У НАБУ заявили, що фірми, які фігурують у розслідуванні, є об'єктами розслідувань Бюро.

4 березня Петро Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського-страшого з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони та закликав до кінця року провести аудит "Укроборонпрому".

Коментарі