Координатор “СтопКору” розповів про результати війни з піщаними нелегалами в області

У результаті спільної діяльності прокуратури Київської області та представників ГО "Стоп корупції" у пристоличному регіоні вдалось ліквідувати усі незаконні точки з видобутку піску.

Про це під час спільного брифінгу із очільником прокуратури Київщини Дмитром Чібісовим повідомив координатор проекту Роман Бочкала.

"Починалося все з того, що ми передавали результати наших журналістських розслідувань у вигляді звернень, у вигляді заяв про злочин, такі теж бувають, у вигляді навіть записів фото та відео матеріалів, такі теж бувають і є вже речовими доказами по ряду справ, і головне, що ми бачили, що це не просто є тратою часу з нашого боку, чи тратою ресурсу якогось, а що дійсно є певна реакція, правова оцінка і певні дії.

У Київській області була дуже велика проблема з незаконним видобутком піску. Чому саме в Київській області? Бо всі знають, що пісок є частиною будівельного матеріалу для виробництва бетону, а в Києві зараз такий певний бум відбувається, і де треба брати цей пісок для бетону? З річок, де його намивають, точніше намивали, незаконно. Ми почали протидіяти цьому, реагувати на звернення громадян. Іноді це мало жахливі форми, наприклад, прямо на пляжі, скажімо, де люди відпочивали, а хтось вирішив просто намивати цей пісок і продавати незаконно.

Нам всі казали, що ми йдемо проти вітру, якась боротьба, яка не матиме ніякого результату, я дуже радий, що скептики помилялися. Бо ми казали, що ефективна взаємодія з правоохоронними органами, з громадськістю, вона може мати результат", зазначив координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала у ході прес-конференції.

Роман Бочкала також зауважив, що під час моніторингу та викриття нелегальної діяльності піщаних браконьєрів, журналістам "СтопКору" погрожували фізичною розправою, застосовували силу, переслідували.

Так у селі Ходосівка на Київщині на активістів "Стоп корупції" напала група невідомих осіб на території нелегальної точки з видобутку піску.
Зловмисники розбили відеокамеру проекту та вкрали флешку із відеозаписом.

Ще один інцидент стався під час зйомок на місці незаконного видобутку піску у селі Шпитьки Києво-Святошинського району, Ігор Чупринський побив відеооператора "СтопКору" Павла Янцена.

За напад на "СтопКор" Чупринському уже оголосили підозру за ч.2 ст. 345-1 КК України “Погроза або насильство щодо журналіста”. Зловмиснику загрожує до п'яти років ув'язнення.

Додамо, що у прокуратурі Київської області презентували концепцію співпраці між представниками прокуратури, громадський організацій, журналістами та органами влади у сфері протидії та подолання корупції. Про це заявив
головний прокурор області Дмитро Чібісов у ході спільної прес-конференції із координатором ГО "Стоп корупції" Романом Бочкалою та представниками Всеукраїнського руху з протидії політичній корупції «Під контролем».

"Фактично концепція полягає в тому, що як і представники засобів масової інформації, як і представники громадських організацій, як і представники органів влади, прокуратури, будуть діяти одним фронтом, робити загальну спільну справу. Спільна справа наша буде полягати в тому, щоб ми боролись з корупцією.

Я дуже вдячний тим людям, яким теж не байдужа ситуація в державі, можливість протидії тим корупційним проявам, вони звертаються до нас, пишуть листи, вони чують тих людей, які звертаються до них, і вони до нас направляють ці звернення. Я розумію тих, хто можливо раніше боявся звертатись, тому що іноді їх дійсно не чули правоохоронні органи, але зараз, повірте, їх чути будуть", зазначив під час прес-конференції очільник прокуратури Київської області Дмитро Чібісов.

Додамо, що звернення до ГО "Стоп корупції" отримають статус офіційних і їх одразу вноситимуть до Єдиного реєстру досудових розслідувань із подальшою правовою реакцією.
Про це у рамках спільної прес-конференції з представниками Всеукраїнського руху з протидії політичній корупції «Під контролем» та представниками Громадської організації «СТОП КОРУПЦІЇ» заявив прокурор Київської області Дмитро Чібісов.

"За словами головного прокурора області, ми реально боремось із корупцією, а не протираємо штани і проїдаємо ґранти. Ухвалено рішення прирівнювати заяви у нашу ГО до звернень у прокуратуру. Одразу в ЄРДР і з подальшою правовою реакцією", зазначив координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала за результатами прес-конференції.

Окрім того, Дмитро Чібісов віздначив продуктивну та цілеспрямовану боротьбу представників проекту із піщаними браконьєрами. За словами головного прокурора області, завдяки спільній діяльності, вдалось зупинити нелегальний видобуток піску на низці точок у регіоні. За фактами незаконної діяльності відкриті кримінальні провадження, техніку, яку використовували у чорному бізнесі конфіскована і перебуває під арештом.

Коментарі