Координатор “СтопКору” Роман Бочкала розповів, як подолати корупцію у головному військовому відомстві країни

Ефективна боротьба з корупцією в оборонній сфері України можлива лише за моделі повного циклу – правопорушення – військова поліція – військова прокуратура – військовий суд + громадський контроль. Таку формулу подолання корупції у Міністерстві оборони України під час круглого столу на тему "Протидії корупції у військових формуваннях" озвучив координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

"Взяв участь у круглому столі на тему протидії корупції у військових формуваннях. Дякую Академії Генеральної прокуратури за запрошення. У своєму виступі зосередився на Міністерстві оборони. На жаль, корупція в цьому відомстві існує. Не дивлячись на війну. Хоча за останні роки зроблено шалений крок в напрямку детінізації багатьох напрямів діяльності МО. Хто б мав контролювати Міноборони? Правильно, громадськість. Для цього є громадська рада. Але вона жалюгідна. Кістяк – шахраї та сепари. Свого часу я хотів стати членом НОВОЇ громради при МО. І мене навіть було обрано. Але коли я побачив її склад... Хоча ні – навіть процедуру голосування. Все стало ясно.

Контроль громадськості головного військового відомства лишається примарним. Мабуть, так зручно. Навів діяльність РГК НАБУ, як позитивний приклад. Рада громконтролю абсолютно незалежна і неконтрольована Антикорупційним бюро. Саме таким чином – всенародно – мають обиратися всі громадські ради. Тоді в їх складі не буде випадкових осіб. Ще зупинився на військовій службі правопорядку. Вона зазвичай фіксує прояви побутової корупції. Але те, що ми бачимо в АТО... Не на користь ВСП. Вважаю, цю службу не можна реформувати. Її треба ліквідувати та створити нову. За принципом військової поліції. Як в Канаді. Треба починати з нуля. Як у випадку з військовою прокуратурою. За три роки свого існування вона досягла значних результатів. І ще Україні потрібні військові суди. Їх, як і військову прокуратуру, треба відновити.

Знищення військових судів – спланована провокація проросійських міністрів оборони. У звичайних судах не розуміють специфіки справ. Українську армію цілеспрямовано клали на лопатки. Корупція була і залишається головною зброєю ворога. Ефективна боротьба можлива лише за моделі повного циклу – правопорушення – військова поліція – військова прокуратура – військовий суд + громадський контроль. І це не потребує величезних витрат. Більше зекономимо і повернемо до бюджету", – написав координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала на своєму Фейсбуці.

Взяв участь у круглому столі на тему протидії корупції у військових формуваннях. Дякую Академії Генеральної прокуратури ...

Posted by Роман Бочкала on 19. september 2017. a.

 

Інші новини

Коментарі