Координатор “СтопКору” Роман Бочкала приєднався до дискусії щодо взаємодії парламенту та медіа

Координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала взяв участь у професійній дискусії щодо взаємодії між парламентом та медіа. У ході круглого столу ішлося про роботу представників ЗМІ у кулуарах Верховної ради, про поняття професійності парламентських кореспондентів та взаємодію із народними обранцями. Усі думки та тези з цього приводу журналіст виклав у соцмережі.

"Парламент і медіа. Між цими двома інституціями подекуди versus. Говорили про це на круглому столі. Представник прес-служби ВР поскаржилась, що кореспонденти заважають працювати депутатам. Набридають зайвими питаннями. Важко народним обранцям зосередитись на законотворчості. Зауважив, що така їх публічна доля. І якою б "складною" вона не була, деякі парламентарі встигають прямо у сесійній залі обирати туристичні тури та навіть повій. І добре, що є журналісти. Інакше б суспільство про це не знало. Пар випустили. Далі говорили про взаємодію та цивілізовані стосунки.

Парламент і медіа. Між цими двома інституціями подекуди versus. Говорили про це на круглому столі. Представник...

Posted by Роман Бочкала on 1. detsember 2017. a.

Ольга Червакова слушно зауважила, що зараз багато псевдожурналістів. Вони розповсюджують неправдиву інформацію і не несуть ніякої відповідальності. Оля це вже відчула на собі, коли почала боротися з корупцією в Коцюбинському. Інший парламентар Антон Геращенко розповів про свій законопроект, який, власне, цю відповідальність запроваджує. Але ж треба ще набрати достатню кількість голосів. Це важко. Бо серед депутатів теж багато любителів безвідповідальних заяв. На жаль, дешеві популісти користуються електоральною підтримкою.

У своєму виступі я звернув увагу на те, як легко створити медіа. Отримати статус журналіста. Не стати журналістом, а саме отримати статус. А отже й всі права журналістів. До прикладу, якщо є "корочка", можна оформити дозвіл на зброю. Акредитуватись, скажімо, на засідання Кабміну. Мати доступ до широкої аудиторії, пріоритетне право на отримання інформації. Щоб створити інформаційне агентство, потрібно просто подати документи до системи Мін'юсту. І ніяких перевірок на відповідність тим чи іншим професійним або технічним вимогам.

Скажімо, щоб відкрити стоматологічну клініку, потрібна ліцензія МОЗу, а не просто приміщення та обладнання. Відкрив заклад харчування – перевірить санітарна служба тощо. А якщо інформаційне агентство – ніхто. Критерії професійності нікого не цікавлять. І це лише один з аспектів. Їх багато... В результаті втрата довіри. Тема окремої розмови. Взагалі-то збирались обговорити взаємодію депутатів і журналістів, а вийшло як завжди – про наболіле...", – зазначив координатор "СтопКору", журналіст Роман Бочкала на своїй сторінці у Фейсбуці.

Коментарі