Координатор “Стоп корупції” Роман Бочкала закликав можновладців зважити на гучну справу ув’язненого в Єгипті українця Едварда Чікоша

Координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала повідомив нові деталі гучної справи громадянина України Едварда Чікоша, який вже сьомий рік поспіль відбуває тюремне ув'язнення в Єгипті за безпідставним звинуваченням. 

"Отримав лист з єгипетської в'язниці. Від нашого Едварда Чікоша. Він гниє там вже сьомий рік. Громадянин України. Його звинуватили в спробі держперевороту. При владі тоді були Брати мусульмани. Націоналісти, які тоді стояли біля керма, "віджимати" бізнес.

Чікош керував великим туроператором. Іноземців в той період втісняли з Єгипту. Політичне підґрунтя цієї справи очевидне. Але кого це хвилює? Вшкварили 25 років. Без права апеляції. Ті, хто судив українця, зараз теж у в'язниці. За незаконні рішення. Але і це нікого не хвилює.

Згадав, як Штати визволяли своїх єгипетських полонених. Теж за часів "братнього" режиму Мурсі, до речі, він вже за ґратами ... Вертоліт з Delta Force завис над зоною. Через 15 хвилин американські арештанти були на палубі авіаносця.

Як Ізраїль визволяє своїх – теж викликає захоплення. Причому, найчастіше дипломатично або шляхом викупу. Не завжди гласного. Але головне – результат. Що робить Україна? Реально - нічого. Нехай панове ображаються, але МЗС імітує процес. Пишуться якісь листи, очікуються "важливі" відповіді ... Але це все мишача метушня.

Теж саме стосується Мін'юсту. Українська сторона до сих пір жодного разу не поставила вимогу про видачу Чікоша, його екстрадицію або амністію. Зараз політично вигідніше витягати інших бранців. Ніхто не сперечається. Але уродженець Закарпаття такий же українець.

Мені ця історія більше болить, тому що я знаю Едварда особисто. Але йому від цього не легше. Його лист – крик душі. Почитайте. Якщо у когось є в друзях Клімкін з Петренком, затегайте, будь ласка. І прошу репост. Ми ж своїх не кидаємо?" – написав Роман Бочкала у своєму Фейсбуці.

Получил письмо из египетской тюрьмы. От нашего Эдварда Чикоша. Он гниёт там уже седьмой год. Гражданин Украины. Его...

Posted by Роман Бочкала on 3. oktoober 2017. a.

 

Нагадаємо, Едварда Чікоша звинуватили у спробі державного перевороту в той час, коли державне керівництво Єгипту "віджимало" законний бізнес іноземців.

Справа українця набула широкого резонансу, а в очах розбурханої єгипетської громадськості обвинувачений справді постав як злісний правопорушник і терорист, чому посприяла місцева преса.

В результаті Чікоша засудили за законами воєнного часу до 25 років позбавлення волі.

Інші новини

Коментарі