Координатор “Стоп корупції” Роман Бочкала дізнався, як працює румунський антикорупційний директорат

За останні три роки у Румунії за корупцію заґратували п'ятьох генералів, двох лідерів політичних партій, двох очільників уряду, шістнадцятьох міністрів та 25 депутатів.

Такі результати роботи Румунського DNA після спілкування з її представниками описав на своїй сторінці у соцмережі координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

"У наших південних сусідів щодня нове гучне розслідування. Міністр регіонального розвитку, міністр транспорту, мер Бухареста. І зовсім нещодавно - брат колишнього президента Румунії Траяна Басеску - Мірча дістав чотири роки тюрми "за отримання вигоди зі злиття". На момент затримання Басеску-старший був главою держави. Брат цим користувався у своїх цілях. В українському законодавстві, напевно, навіть немає такої статті.

Зате тих, хто "отримує вигоду" - повно", зазначив Роман Бочкала.

Координатор "Стоп корупції" з'ясував особливості структури організації та дізнався принципи роботи. DNA фінансується з окремої захищеної статті державного бюджету, у детективів зарплати обраховуються тисячами євро, голову директорату неможливо звільнити, його кандидатуру пропонує Міністр юстиції і лише після цього затверджує президент, зауважив Роман Бочкала у своїй публікації.

Коментарі