Конопляний бізнес Терещенка: як у Глухові фінансові махінації прикривають гучними гаслами

12.12.2017 18:20

Конфлікт інтересів на місцях. Протягом цього року скандали навколо мерів невеличких містечок не вщухають. І останнім часом виявлено чимало фактів, коли чиновники укладали угоди із фірмами, які належать їхній родині чи близьким друзям. Причому досить часто подібні махінації прикриваються гучними гаслами. 

Про це невеличке містечко на Сумщині – Глухів – ми вже розповідали у минулих розслідуваннях. Дивні історії тут розпочалися після того, як крісло мера посів Мішель Терещенко. Нащадок однієї з найбагатших колись родин України – підприємців-меценатів Терещенків. Рік тому пан Мішель заявив, що у його команді лише професіонали: чесні та незаплямовані.

Проте як нам вдалося з'ясувати, дехто з його прибічників таки має сумнівну репутацію. Однак зараз мова не про те. А про нову гучну ініціативу глухівського мера: опалювати місто, як у Європі – біопаливом, точніше – конопляними брикетами. Мовляв, це екологічно і дешево. Про те, до чого це призвело і кому це насправді вигідно – читайте далі. 

Дрова 21 століття – так називають ось ці паливні брикети. Це економічне, зручне, сучасне біопаливо. Виготовляють з відходів сільськогосподарської та деревообробної промисловості. 

Експерти стверджують: опалювати житло брикетами у рази дешевше ніж дровами, електрикою чи газом. І це вже давно зрозуміли у Європі. Наприклад, у Німеччині, Франції чи Швеції, де споживають більше енергоносіїв, ніж видобувають, злізти з нафтогазової голки – актуальна проблема. А в Україні біопаливо справді може стати альтернативою російському газу. 

Усі котельні міста підпорядковані комунальному підприємству "Глухівський тепловий район". Як з'ясувалося, котельні вже почали переобладнувати під опалення конопляним брикетами, які постачає підприємство "Linen of Desna"

Але тут є кілька запитань. На сайті "Прозорро" ми не знайшли жодного згадування про тендер на постачальників тих самих паливних брикетів. Тож яким чином міська влада вирішувала, хто отримає сотні тисяч бюджетних коштів? Керівник КП "Глухівський тепловий район" пан Колоша пояснив "СтопКору": а тендеру справді не було, бо вибір за них вже зробили. 

І далі ще цікавіше. Інститут луб'яних культур займається вирощуванням льону та конопель. Директором інституту є Ігор Маринченко, який поставляє сировину на підприємство "Linen of Desna".

Директор ТОВ "Linen of Desna" – Сергій Гайдук, друг колишнього власника підприємства, а на сьогодні мера міста Глухів, Мішеля Терещенка.

Під час виборів в місті Глухів Мішель Терещенко подав свою кандидатуру на посаду мера, відмовившись від бізнесу. А разом з цим свою заявку на вибори уже в депутатський корпус подала його головний бухгалтер з "Linen of Desna" Олена Демешева.

Незабаром вона стала секретарем, яка має повноваження виконавця обов'язків міського голови.

Мерія створює виконавчий комітет, до якого входять люди, приближені до Мішеля: уже відомі нам Сергій Гайдук та Ігор Маринченко, його брат Едуард Маринченко та Олена Демешева.

За рішенням глухівського виконавчого комітету глухівський тепловий район зобов'язується купувати брикети для опалення на підприємстві "Linen of Desna".

І попри те, що Мішель Терещенко, отримавши посаду мера, відмовився від підприємства, він контролює місто та бізнес, оточивши себе давно знайомими та близькими людьми. 

Є ще один цікавий факт, який вдалося з'ясувати екологу Василю Тарасенку. Виявляється, у цій справі у мера Терещенка подвійна вигода. 

На заводі зазвичай залишаються відходи виробництва, за це підприємство зобов'язане платити в екологічні фонди міста, а те, що працівники з цих відходів виробництва роблять брикети – зменшує відходи виробництва. Це означає, що завод буде менше платити в екологічний фонд.

При цьому міська влада так і не представила громадськості жодних документів щодо заощадження бюджетних коштів. 

- На місці міського голови було б очевидно для збереження своєї репутації зробити якусь заяву, показати фінансові розрахунки, що це дуже вигідно, що місто від цього зекономить, а так ми бачимо тільки махрове лобіювання власних фінансових інтересів, – зазначає головний редактор газети "Неделя" Оксана Коваленко. 

Та й це ще не все. З початком нового опалювального сезону у деяких державних установах стало доволі холодно. 

Чому спосіб зекономити кошти знайшли, а ціни не знизили? Відповіді на ці запитання ми вирішили почути від самого очільника Мішеля Терещенка. Однак розмови не вийшло. 

Не вийшов мер і до місцевих мешканців, як разом із командою "СтопКору" влаштували під будівлею мітинг. 

Всі матеріали розслідування у Глухові ми направимо до Сумської обласної прокуратури. "СтопКор" буде й надалі слідкувати за цією справою. 

Подробиці дивіться у новому сюжеті "СтопКору".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X