Комітет захисту журналістів закликав Порошенка пояснити мотиви інсценування вбивства Бабченка

Комітет захисту журналістів (CPJ) закликав Президента України Петра Порошенка провести прес-конференцію та пояснити мотиви інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка. Про це йдеться в зверненні комітету, в якому організація оприлюднила список питань до Президента, передає УНН.

"Шановний президент Порошенко, ми в Комітеті захисту журналістів, як і наші колеги по всьому світу, з полегшенням дізналися, що російський журналіст Аркадій Бабченко живий і добре себе почуває, після того, як днем раніше з’явились жахливі новини щодо його вбивства у Києві", - йдеться у зверненні.

У той же час, за словами журналістів, у комітеті стурбовані можливими наслідками для свободи преси через дії СБУ, які "були нібито необхідними для збереження життя Бабченка". Інсценування його вбивства може підірвати довіру до роботи журналістів, а також спричинити громадське обурення у випадку, якщо на журналістів насправді буде здійснено замах, зазначили у Комітеті захисту журналістів.

У своєму листі Комітет захисту журналістів поставив українському Президенту низку питань:

  • Наскільки неминучою і вірогідною була начебто загроза життю Бабченка?
  • Які докази СБУ свідчать про те, що служба безпеки Росії організувала ймовірну змову з метою вбивства?
  • Які докази Україна має проти ймовірного організатора та ймовірного кілера?
  • Хто імовірно стоїть за цією змовою?
  • Чи відомі особи інших 30 росіян, вбивство яких начебто теж було замовлене, українській владі? Які заходи, якщо такі були, вжито для їх захисту?
  • Хто в уряді України знав про операцію?
  • Чи взято під варту ймовірного кілера?.. Який його статус у розслідуванні?
  • Чому для того, щоб запобігати замаху та арештувати ймовірного організатора, СБУ довелось піти на крайні заходи та оголосити про вбивство Бабченка?
  • Чому влада публічно звинувачує російські служби у ймовірній змові з метою вбивства до завершення розслідування та висунення звинувачень ймовірним замовникам?

Крім того, у Комітеті наголосили, що життєво важливо, щоб Бабченко мав право вільно давати інтерв'ю журналістам.

"Ми закликаємо вас якнайшвидше провести прес-конференцію з усіма відповідними українськими посадовцями для вирішення вищевказаних питань та усіх інших, що можуть виникнути. Ми також закликаємо вас, пане президенте, забезпечити, щоб будь-яке судове засідання щодо ймовірного організатора змови з метою вбивства Бабченка було відкритим для громадськості. Заради довіри до прокуратури та українського уряду в цілому, важливо, щоб весь процес був максимально відкритим та прозорим", - сказано в заяві.

Коментарі