Команда “СтопКору” у рамках антикорупційного рейду на Буковину навідалась до поліції та прокуратури у справі щодо контрабанди лісу

Активісти "Стоп корупції" у рамках антикорупційного рейду на Буковину відвідали прокуратуру смт Глибока Старожинецького району Чернівецької області та місцеве управління поліції у справі про контрабанду українського лісу за кордон.

"Очільник прокуратури втік від активістів, а начальник місцевого управління поліції перебуває у відпустці. Тимчасовий виконувач обов'язків заступника головного поліцейського повідомив, що справу відкрили за статтею 204 ККУ "незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів" і передали до податкової служби. При цьому ані прокуратура, ані поліція не взяли до уваги наші численні звернення щодо контрабанди лісу, який намагалися вивезти до Румунії за підробленими документами у вагонах, термін експлуатації яких давно скінчився.

Правоохоронці помітили лише наші підозри про можливе перевезення усередині дерева нелегальних цигарок. При огляді вмісту ешелонів тютюнових виробів не знайшли й фактично тепер наше викриття намагаються підняти на сміх. Мовляв, усі наші підозри необґрунтовані та не відповідають дійсності. А гучні факти контрабанди лісу на кордоні просто проігнорували. Ми підозрюємо, що така вибірковість пов'язана з тим, що правоохоронці покривають діяльність контрабандистів та мають зиск від їхнього нелегального бізнесу", – розповів голова чернівецького осередку "Стоп корупції" Микола Петіченко.

Нагадаємо, активісти чернівецького осередку "Стоп корупції" зупинили рух на територію Румунію 27 вагонів з українським лісом. Представники проекту всю ніч чергували на державному кордоні у смт Глибока. Подробиці повідомили стопкорівці.

"Ми зупинили сполучення із 27 вагонів, з діловим лісом, які вже були замитнені та рухались до Румунії. Вагони виявились з простроченим терміном експлуатації, п'ять з них були взагалі без документів, це вже контрабанда. Районна поліція взагалі не приїхала, але нам вдалося залучити співробітників СБУ, УЗЕ, податкову, УВБ податкової, прокуратуру та прикордонну службу. Окрім того, у процесі ми упіймали двох п'яних працівників служби охорони залізниці", – зазначили представники чернівецького осередку "Стоп корупції".

Додамо, що представники "Стоп корупції" із семи областей України мають намір провести рейд правоохоронними органами Чернівців та Чернівецької області. У планах активістів встановити причини бездіяльності поліції, прокуратури та митниці у низці резонансних справ у регіоні. Ідеться про переслідування та напади на активістів "Стоп корупції", масштабні схеми вирубки та вивозу за кордон ділової деревини, контрабанду на кордоні.

 

Інші новини

Коментарі