Команда “Стоп корупції” спільно з місцевими активістами домоглася закриття сміттєзвалища у Вишгороді та звільнення корупціонерів

Активісти проекту спільно з активістами від громадської організації "Зелений корпус" зупинили утилізацію бюджетних мільйонів на сміттєзвалищі у Вишгородському лісництві. Борці «Стоп корупції» не лише викрили корупціонерів, які мали надприбутки на незаконному полігоні, а й довела справу до кінця – зупинила роботу звалища. Надзусиль у нелегкій справі з подолання налагодженої корупційної схеми доклали борці з ГО "Зелений корпус".

У лісосмузі поблизу Вишгородського кладовища скидали тонни сміття. При цьому Вишгородський ЖЕК відмивав мільйони: лише за оренду трактора з бюджету витягували триста тисяч, а ще на двадцять одну тисячу щомісяця купували бензин для автівки директора.

«Після проведення розслідування та оприлюднення фактів корупції юристи «Стоп корупції» направили звернення до Державної екологічної інспекції та прокуратури області, яка передала інформацію до фінансової інспекції. Ці органи проводять ретельні перевірки викладених фактів, - розказує юрист «Стоп корупції» Роксолана Арійончик.

За три місяці після розслідування правозахисники виїхали на інспекцію. «Свіже сміття туди не вивозять. Однак «Стоп корупції» домагатиметься повної ліквідації залишків сміття на місці сміттєзвалища", - зазначає правозахисник проекту Ігор Бондарчук.
Мер Вишгорода Олексій Момот повідомив групу «СтопКору», що міська влада активно взялася до розв'язання цієї проблеми.

«Два дні тому ми виїжджали на смітник, перекрили проїзд до місця та згорнули трактором відходи. Усі фігуранти того скандалу вже не працюють», - зазначив очільник міста. Керівництво комунального підприємства, яке було причетне і до інших корупційних схем, звільнили.

За фактом відкрито кримінальне провадження, наразі триває слідство.

Однак на закритті цієї точки активісти ГО "Зелений корпус" зупинятися не збираються і прагнуть домогтися ліквідації всіх незаконних сміттєзвалищ у районі.

1 2 3

Коментарі