Команда “Стоп Корупції” намагається зупинити нелегальну торгівлю на північному кладовищі

До громадської приймальні проекту «Стоп Корупції» звернулися броварчани, занепокоєні процвітанням незаконного бізнесу на цвинтарі. Просто біля входу підприємці встановлюють МАФи та провадять торгівлю ритуальними товарами та послугами без жодних дозвільних документів.

Для встановлення торгових точок підприємці-нелегали вирізали берези і вже тоді проти них виступив батюшка каплички по сусідству.

«2014-го року тут з’явився перший МАФ. 2015-го - ще два. Люди скаржаться, а бізнес процвітає", - розповідає правозахисник проекту Ігор Бондарчук.
Команда «Стоп Корупції» вже ініціювала створення комісії з вивчення роботи МАФів на Південному кладовищі. Окрім правозахисників «Стоп Корупції», до неї увійшли представники Броварської райдержадміністрації та ГАСКу. Комісія виїжджала на місце, втім МАФи і досі працюють.
Юристи проекту направили звернення до інстанцій контролю. У результаті справа дійшла до суду. Броварська місцева прокуратура, ритуальна служба, спеціалізоване комунальне підприємство «Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування» та Київська обласна державна адміністрація виступили позивачами до підприємців та Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Броварської районної державної адміністрації. Позивачі просять суд визнати недійсними та скасувати накази та рішення, що дають зелене світло незаконному бізнесу на кладовищі.

Команда проекту виїхала до Броварів, щоб узяти участь у судовому засіданні. Утім суддя Броварського міськрайонного суду Ігор Дудчак намагався перешкодити журналістам та правозахисникам проекту фіксувати засідання на відео. Для того, щоб не дати знімати, суддя вигадував дивні причини. Наприклад, відсутність однієї зі сторін процесу – представниця підприємців захворіла. Між правозахисниками «Стоп Корупції» і суддею виникла сварка - правозахисники доводили власне право вільно фіксувати відкритий процес на відео, що дозволено законом.

Суддя, який не мав законних підстав виставити представників проекту за двері, не вигадав нічого кращого, як перенести судове засідання на два тижні.

Правозахисники «Стоп Корупції» і надалі контролюватимуть розвиток подій навколо незаконного бізнесу на смерті.

12573918_1254323994583763_5667582002719298683_n

10291851_1254324001250429_8647458135948510418_n

Коментарі