Колектив Інституту серця звернувся до президента й уряду через спробу зриву виборів керівника медзакладу

Зупинити провокації та спробу зриву виборів керівника. Колектив Інституту серця звернувся з відкритим листом до президента Петра Порошенка, голови уряду, спікера парламенту, очільника СБУ та МВС, Генпрокурора, мера Києва та посла США в Україні через спробу дестабілізації у медичній установі.

«Просимо усіх небайдужих ознайомитись зі зверненням колективу і підтримати нас, щоб унеможливити зрив виборів керівника установи. Усіх причетних до зриву вільного волевиявлення колективу просимо зупинитись і не провокувати людей до радикальних дій», – ідеться у зверненні.

Зазначимо, що 14 грудня колектив медустанови заявив про те, що в інститут увірвались представники праворадикальної організації С14.
Спочатку членкиня організації намагалась знімати внутрішні збори колективу. На прохання припинити відеозйомку вона відмовилась, а їй на підтримку увірвались ще четверо молодиків.

Зі свого боку директор Інституту серця Борис Тодуров розповів, що проводив щоденні робочі збори зі співробітниками закладу.

«Ми обговорювали внутрішні проблеми й не давали нікому дозволу на публікацію. Я кваліфікую їхні дії як хуліганські, тому що вони проникли сюди без дозволу», – сказав директор Інституту.

В Інституті атаку молодиків із С14 пов’язують зі спробою зриву виборів керівника Інституту серця, які призначені на 18 грудня.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун емоційно відреагувала на події у медустанові.

«Тодуров, очевидно, дуже боїться втратити своє феодальне князівство, якщо вирішив готувати лікарів бути його акторами», – зазначила чиновниця.

Міністерка упевнена, що напередодні виборів керівник проводив нібито тренінг для колективу і консультував, як поводитись у різних ситуаціях.

Зазначимо, що у 2017 році Тодуров виступав із критикою дій МОЗу через гальмування процесу державних закупівель життєво необхідних ліків.

Додамо, що за час на посаді Супрун у МОЗі це вже третя медустанова, у якій за підтримки тітушок і атак намагаються дестабілізувати ситуацію і зірвати вибори керівника.

Раніше в Одесі після серії перевірок з МОЗу звільнили ректора місцевого медуніверситету Валерія Запорожана. Виш постійно атакували тітушки, молодики захоплювали ректорат, а згодом усупереч законодавству МОЗ призначило свою людину на посаду в.о. ректора.

Фінальну крапку у цій історії поставив Окружний адмінсуд Києва, який своїм рішенням підтвердив, що міністерство не може призначати керівника і ця посада – виборна. Навіть після приходу в ОНМедУ державних виконавців, які звільнили захоплені адмінприміщення, Уляна Супрун назвала виконання рішення суду «рейдерським захопленням». Фейкову інформацію про силове захоплення спростували у Нацполіції.

Раніше скандал зі зміною керівництва розгорівся навколо Університету імені Богомольця. Там МОЗ відсторонив від посади ректорку Катерину Амосову та звинуватив керівництво у саботажі.

Коментарі