Колеги “СтопКору” з Асоціації риболовів України почали збір підписів проти незаконного паркану на Осокорках у Києві

Колеги ГО "Стоп корупції" з ГО "Асоціація рибалок України" почали збір підписів на Осокорках у Києві з приводу незаконного встановлення паркану по вулиці Завальна, 14а. Огорожа перешкоджає доступу місцевих жителів до озера. За даними представників проекту, люди охоче ставлять підписи за демонтаж паркану.

Додамо, минулого тижня паркан по вулиці Завальна, 14, який перекривав доступ жителям Осокорків до озера Зариваха, відкрили частково. В огорожі зняли лише одну секцію, саму незаконну конструкцію досі не демонтували. Про це у ході громадського моніторингу стало відомо колегам активістів "Стоп корупції" з Асоціації риболовів України.

"Під час минулого виїзду на місце нашим колегам із Асоціації риболовів України вдалось поспілкуватись із жителями будинку по сусідству, які імовірно й установили огорожу. Тоді вони запевнили, що до вечора знімуть замок, відкриють хвіртку та забезпечать вільний доступ до води. За цим фактом активісти звернулись до поліції. І сьогодні наші колеги виявили, що в паркані відсутня одна секція. Проте сам паркан досі не демонтували. Активісти уже підготували відповідний запит у департамент благоустрою та земельних ресурсів КМДА", – розповіли деталі активісти "Стоп корупції".

Зазначимо, 27 листопада активісти "Стоп корупції" спільно з Асоціацією рибалок України добивались демонтажу незаконного паркану, який перекриває доступ до водойми на житловому масиві Осокорки у Києві. За даними представників проекту, огорожу встановила скандальна поплічниця аграрного міністра Присяжнюка та знана рейдерка Леся Софієнко. "СтопКор" навесні уже домігся усунення перепон для проходу до озера, але паркан з'явився знову.

"Асоціація рибалок України приїхала на вулицю Завальна, 14а біля будівлі Софієнко з приводу незаконного перекриття доступу до води. Викликали поліцію, зібрали підписи з цього приводу.

Приїхала патрульна поліція. Ми написали заяву з приводу незаконного перешкоджання доступу до водойми. Поліція поспілкувалась з власником паркана, який перешкоджає проходу до води. На що він пообіцяв сьогодні до кінця дня відкрити прохід та залишати його відкритим для доступу", – розповіли про результати громадського моніторингу активісти "Стоп корупції".

Надвечір представники проекту спільно з Асоціацією рибалок України планують повторний виїзд на Завальну, щоб перевірити, чи дотримався власник паркану своєї обіцянки і зніс конструкцію.

Нагадаємо, 24 березня цього року незаконну огорожу з колючим дротом на столичному масиві Осокорки на березі озера Зариваха демонтували. Паркан встановила місцева жителька, бізнесвумен та партнерка екс-міністра Присяжнюка по рейдерському захопленню низки агропідприємств по всій країні Леся Софієнко. Після звернення активістів "Стоп корупції" до управління благоустрою Дарницької РДА металеву перепону зняли. Про це з місця події повідомили представники проекту.

"Софієнко не змогла надати підтвердження законності встановлення огорожі біля водойми. А вже сьогодні захопниця сама ліквідувала огорожу", – розповів правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бонадрчук.

До того активісти "Стоп корупції" звертались із заявою до голови Дарницької РДА через захоплення та перекриття виходу до озера Зариваха на столичних Осокорках. Парканом із колючим дротом підходи до води обнесла бізнес-партнерка екс-міністра аграрної політики Присяжнюка – Леся Софієнко.

Додамо, раніше активісти "Стоп корупції" зняли замок та відкрили браму, яка закривала підходи до озера.

Коментарі