Клименківські мільярди і “привіт від Путіна”: журналісти з’ясували, куди одіозний екс-міністр доходів і зборів вклав вкрадені кошти

17.08.2017 18:15

96 мільярдів гривень.  Ви тільки вдумайтеся в цю цифру. Саме скільки недоотримав держбюджет України, коли міністром доходів та зборів був Олександр Клименко. Ці кошти – 10-та частина річного бюджету України, або ж майже 3 річних столиці України. Проте в державну казну потрапити їм не судилося, вони осіли в кишені всього однієї людини. 

Раніше ми розповідали вам, як екс-міністру часів Януковича вдалося налагодити роботу корупційної схеми збору податків з українських підприємців, і скільки він на цьому заробив. Проте він від цього усіляко відхрещується.

Реальний сектор економіки відраховує частину прибутку (20%) до бюджету. За повним та своєчасними виплатами пильно слідкує Державна фіскальна служба України.

Однак після того, як керівником податкової служби став Олександр Клименко, запрацювала нова схема незаконного збагачення на ухилення від сплати податків, яку згодом назвали державною програмою.

Клименко об'єднав  конвертаційні центри, що до цього часу працювали нелегально, в так звані "податкові майданчики",  змусив підприємців працювати виключно з ними та встановив свої розцінки. Таким чином замість повноцінних 20% ПДВ до бюджету надходить ледь третина. А в 2013-му рівень виплат до бюджету від схеми різко знижується і становить лише 1,5% замість законних 20%.  Схема діяла 2,5 роки. 

За результатами слідства, за вкрадені кошти Олександр Клименко купив 78 елітних квартир у Києві, Одесі та Донецьку. 28 офісних приміщень, 5 будинків, 11 земельних ділянок, понад 4 десятки паркомісць у столиці, 3 поверхи в бізнес-центрі та тисячу вантажних вагонів. На все це майно прокуратура протягом останніх двох місяців накладала арешт. 

Вся столична нерухомість пана Клименка розташована в елітних житлових комплексах. Ось, наприклад, бізнес-центр.

 

Це, фактично, центр Києва, його площа – 22 тисячі квадратних метрів. 11 квартир в престижному житловому комплексі неподалік від Солом'янської площі. За одну квартиру тут потрібно заплатити щонайменше 3,5 млн грн. Ще 15 квартир на Подолі.

Ціна апартаментів у цій новобудові – щонайменше 5 млн грн і плюс на березі Дніпра ще 7 квартир, вартість  яких у цьому комплексі стартує від 4,5 млн грн.

 

Окрім цього – два приватних будинки в елітному селі Козин площею 780 та 430 кв.м, а також 5 земельних ділянок загальною площею майже 1 га.

І це не все. В автопарку пана Клименка 20 автомобілів еліт-класу, серед них і Mercrdes ML та GL класу, та БМВ.

І це ще не все! Уявіть, що названа вище нерухомість наразі …  в оренді та приносить щомісяця господарю чималі доходи. Щоправда, працівники прокуратури обіцяють, що після закінчення договору-оренди все майно опечатають. 

А от в цьому будинку за адресою бульвар Шевченка, 27 Б проживала цивільна дружина Олександра Клименка Ольга Симчишин. На цю квартиру також накладений арешт. 

А це фото самої квартири. Цілком можливо, що саме тут разом зі свою дружиною перебував і міністр-утікач Олександр Клименко, адже саме за цією адресою під час обшуків знайшли купу печаток підприємств, які пов'язують з колишнім головним податківцем країни.

У рамках кримінального провадження було арештовано порядка тисячі вагонів компанії групи Юнісон. Частина з них знаходиться на столичній залізничній станції Дарниця. Деякі з них порожні, а деякі й досі навантажені. Щомісячний дохід від їхньої оренди приносив компанії близько 15 млн грн.

А орендувало ці вагони товариство "Лемтранс" – це одна з найбільших приватних транспортних компаній, що належить Рінату Ахметову. 

Якщо слідство доведе в судах, що арештоване майно було куплене за крадені кошти – його повернуть державі. 

 

Газету "Вести" називають "привітом від Путіна", її звинувачують у розпалі сепаратизму. Саме на її шпальтах виходять статті, у яких пишуть, що на сході, мовляв, не російська агресія, а тільки ополченці. 

Проте найбільше питань до медіахолдингу через його справжніх власників. 

Холдинг був заснований на готівкові кошти, що є непрозорим фінансуванням згідно з нашим законодавством, – зазначає громадський активіст Олег Слабоспицький. 

За словами першого заступника Головного військового прокурора ГПУ Сергія Долгополова, під час  розслідування цього напрямку було встановлено, що до даного медіахолдингу фактично входить  по тих матеріалах, які є наразі в розпорядженні розслідування 15 юридичних осіб. 

Отже, на вкрадені кошти Клименко створив, фактично, цілу медіа імперію. 

Відповідно до даних аналітичної платформи YouControl це такі підприємства, як:

ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ ПРІОРІТЕТ"

ТОВ "МЕДІАМЕРЕЖІ"

ТОВ "МУЛЬТИМЕДІА ІНВЕСТ ГРУП"

ТОВ "ВІСТІ МАС-МЕДІА"

ТОВ "АЙДЖИ МЕДІА УКРАЇНА"

ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ ДИВОСВІТ"

ТОВ "ОНІКС"

ТОВ "ВІСТІ КАПІТАЛ"

ТОВ "РАНДІ"

ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ СТИЛЬНЕ РАДІО"

ТОВ "ЄС ПРОДАКШН ГРУП"

ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ СВІТ"

ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ ВІСТІ"

ТОВ "ТЕЛЕРАДІОВИДАВНИЧА КОМПАНІЯ КОМОРА"

ТОВ "НЬЮЗ ПАБЛІШИН" 

Варто звернути увагу, що з цих 15-ти осіб фактично основними є 2 підприємства, які в свою чергу є засновниками переважної більшості іншої частини підприємств.

А саме це підприємства  "АЙДЖИ МЕДІА УКРАЇНА", де засновником є уродженець Авдіївки Денис Мозговий та "МЕДІА ІНВЕСТ ПЛЮС", засновник – уродженка Донецька Тетяна Александрова.

Ці підприємства, у свою чергу заснували КОМПАНІЮ "МЕДІА ХОЛДІНГ ВЄСТІ УКРАЇНА ЛТД" ("MEDIA HOLDING VESTI UKRAINE LTD"), що зареєстрована в офшорах на Кіпрі зі статутним капіталом 50 млн грн. 

Проте, як нам вдалося з'ясувати, пан Мозговий та пані Александрова лише формально засновники. Адже їхні доходи не відповідають тим коштам, які вони внесли в статутний капітал підприємств. Насправді ж, за версією слідства, власником медіахолдингу є Олександр Клименко. 

Щоранку їдучи на роботу чи у справах ми бачимо "синіх чоловічків" із надписом "Вєсті", які роздають безкоштовно газети ледь не на кожному перехресті. 

Тому ми вирішили поспілкуватися безпосередньо з чоловіком, який вже там працює, можливо у нього вдасться нам дізнатися про умови та оплату роботи. 

За словами чоловіка, працює він чотири дні в тиждень, за один день роботи отримує 100 грн.

- 300 тисяч – це тираж примірника газети "Весті". В Києві це доволі серйозний тираж, отож ми розуміємо, що абсолютно ніякої фінансової вигоди ця газета не матиме. Що це просто прямі вливання з-за кордону, скажемо так, з країни північного нашого сусіда для того, щоб дестабілізувати ситуацію, – розповідає громадський активіст Олег Слабоспицький. 

До речі, найімовірніше, що фінансувалася газета саме з коштів, які отримував Клименко від здачі в оренду майна. Про це на брифінгу заявив військовий прокурор України Анатолій Матіос. 

А зараз повернімося безпосередньо до обшуків в Гулівері в редакції "Весті". Це світлини працівників під час обшуку. Як бачимо, серед них ніхто не здивований і не хвилюється. Вони розпивають алкогольні напої та весело усміхаються.

А все тому, що співробітників ще за місяць до обшуків попередили! Ось докази. Дивіться уважно. Це – внутрішній лист, який отримали всі працівники медіахолдингу ще 14 червня 2017 року. 

 

За нашою інформацією, медіахолдинг має  новий офіс центр на вул. Гайдара, куди можуть переїхати у разі повторних обшуків. Ну а поки триває слідство, "Вєсті" продовжують маніпулювати свободою слова. Адже арешт наклали тільки на приміщення медіахолдингу, а заборонити їм працювати зможе тільки суд.

І пам'ятайте, кожного разу, коли ви берете безкоштовно газету "Весті", ви дружньо вітаєтеся з нашим Північним сусідом. 

Детальніше – у новому журналістському розслідуванні від "СтопКору".

Коментарі