“Київ є лідером за кількістю інцидентів фізичної агресії проти журналістів”, – голова НСЖУ Сергій Томіленко

1-го березня в столиці відбулась прес-конференція щодо фізичної безпеки журналістів у Києві. В дискусії взяли участь представники поліції, прокуратури, а також журналісти, на яких колись здійснювався напад. Співорганізатором заходу виступила ГО "Стоп корупції". 

Як розповів голова НСЖУ, в минулому році лише в столиці Національною спілкою журналістів України було зафіксовано 29 інцидентів фізичної агресії проти представників ЗМІ.

"Столиця є лідером або антилідером індексу фізичної безпеки журналістів України за кількістю інцидентів фізичної агресії проти журналістів", – зазначив він.

Томіленко також наголосив на необхідності проведення спеціальних парламентських слухань з питань фізичної безпеки журналістів та свободи слова, щоб на найвищому в країні майданчику шукати способів ефективного захисту журналістів і робити професію безпечнішою.

Додамо, що на журналістів "СтопКору" вже неодноразово здійснювались напади. Зокрема, в листопаді 2018 року відбувся зухвалий напад на знімальну групу, коли представники підприємства "Лідіївське" понад 8 годин утримували представників ЗМІ в заручниках.

Подробиці про це читайте в матеріалі: "Перешкоджання і тортури: про напад на журналістів "СтопКору" на філії "Нібулону" говорили на засіданні комітету ВР".

Коментарі