Кіберполіція затримала шахраїв, як викрадали кошти з рахунків важкохворих дітей

Злочинці, які організували схему крадіжки грошей з рахунків важкохворих дітей, затримані кіберполіцією. Сума збитку, який вони завдали, – 100 тисяч гривень.

Новину повідомляє "Преса України".

"Встановлено, що шахраї завдали шкоди громадянам на суму понад 100 тис. гривень. Крім того, завдяки злагодженим діям працівників Донецького управління кіберполіції, представників операторів мобільного зв'язку та банківських установ, попередили ще сім фактів можливого скоєння шахрайства на суму близько півмільйона гривень", – йдеться в повідомленні.

В ході розслідування з'ясувалося, що злочинна група складалася з п'яти осіб – жителів Донецької області та Запоріжжя. Організатором її став 27-річний чоловік. Він керував діями учасників групи, перебуваючи в місцях позбавлення волі на тимчасово окупованій території.

За словами поліції, коли родичі розміщували оголошення на телебаченні або на інтернет-ресурсах з проханням про фінансову допомогу на лікування дитини, шахраї використовували зазначені номери банківських карт і мобільних телефонів, а потім використовували їх для заволодіння коштами потерпілих.

Вони виготовляли дублікати сім-карт, за допомогою яких безперешкодно проходили аутентифікацію особи, а згодом отримували готівку за допомогою функції банків "зняття грошей без картки".

Поліцейські провели обшуки за місцем проживання учасників злочинної групи, було вилучено комп'ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, заяви на виготовлення дублікатів сім-карт, а також сім-карти мобільних операторів України. Крім того, виявлені чорнові записи по руху грошових коштів.

На даний момент накладено арешт на 13 банківських рахунків фігурантів справи. Двом учасникам злочинної групи вже оголошено про підозру по 9 кримінальних виробництв, розпочатих за ст. 190 (шахрайство), ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків) і ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин) Кримінального кодексу України. Справу з обвинувальним актом вже направлено до суду.

Нагадаємо, уряд підвищив зарплату відповідальним за кібербезпеку.

Коментарі