Кіберполіція повідомляє, що в День незалежності країну чекає чергова хвиля хакерських атак

Підступний вірус Petya-A змусив лише 10 відсотків українських підприємств, установ і організацій в спішному порядку посилити заходи безпеки. В Україні на День Незалежності, 24 серпня, очікується кібератака.

Про це заявив начальник департаменту кіберполіції Сергій Демедюк в інтерв'ю виданню "Главком".

В інтерв'ю виданню він звернув увагу на незвичайний факт: виявляється, атаки кіберзлочинців часто відбуваються напередодні великих свят, найближча така дата – День незалежності України.

"Ми ще не знаємо в повній мірі, які властивості має вірус. У нас тільки близько 1,3 тис. офіційних заяв, де розпочато кримінальні провадження. Ми повинні враховувати: якщо злочинці знищили такий важливий для них канал отримання інформації, вони залишили резерви. Дуже потужні резерви", – пояснив глава департаменту кіберполіції, закликаючи користувачів посилити заходи безпеки.

І додав, що лише 10 відсотків підприємств державної та приватної форми власності після атаки вірусу правильно відреагували. А решта й не думають посилювати заходи безпеки. Він зазначив, що в Україні достатньо професійних фахівців з адміністрування мереж, а ось фахівців з кіберзахисту і відбивання кібератак практично немає.

Раніше повідомлялося: кіберполіція прогнозує повернення вірусу Petya. Підступний вірус зачепив третю частину українських фінансових установ.

Коментарі