Керівництво медуніверситету Богомольця організувало страйк попри волю студентів

Університет імені Богомольця оголосив безстроковий страйк, до якого залучили студентів. Останні зізнались, що їх поставили перед фактом і бажання страйкувати на підтримку керівництва закладу у них не було. 

Про це повідомляє прес-служба Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 26 лютого, НМУ імені О.О. Богомольця не функціонуватиме. Викладачі та студенти розпочали безстроковий страйк. Як зазначається на офіційній сторінці університету у соцмережі, причина цього – втручання МОЗ у незалежність навчального закладу.

"Керівництво МОЗ (а саме перший заступник Уляни Супрун - Олександр Лінчевський) системно протягом 2017 – 2018 років в порушення вимог закону та перевищуючи свої повноваження, зловживаючи владою надавало письмові вказівки Університету порушувати закон під загрозою розправи звільненням, здійснити розтрату бюджетних коштів в особливо великому розмірі в обхід передбачених законом обов’язкових тендерних процедур", – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, ректор університету не захотів виконувати протизаконні вимоги керівництва МОЗ. В результаті останнє створило спеціальну каральну комісію, яку очолив Лінчевський. Крім того, ректора університету Катерину Амосову вже було відсторонено від роботи.

Як відомо, МОЗ пішло на такий крок через те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти іспит "Крок 1. Стоматологія". Він був обов'язковим для продовження навчання.

Крім того, організатори страйку висунули свої вимоги. Зокрема, скасувати наказ про відсторонення Амосової, повторно провести іспит "Крок 1. Стоматологія", принести публічні вибачення.

Тим часом користувачі Мережі висміяли страйк університету. Інтернет-спільнота зауважила, що у корумпованому закладі скорочують кількість пар та годин, а викладачі займаються лікуванням своїх пацієнтів під час навчального процесу.

Дехто зі студентів зауважив, що їх про страйк ніхто не питав, тобто він був ініційований виключно керівництвом вишу.

"Я навчаюсь на контракті! Який страйк? Чому це вирішили за мене? Це створена тільки видимість підтримки від студентів. Я хочу нормально продовжити навчання і отримати свій диплом!!!" – відзначила одна зі студенток.

"Шановні! Який страйк?? Ви підвисили ціну до 32 000 грн в рік і страйк? Ви відбираєте самовільно право студентів на отримання освіти за яку вони заплатили, і цілком вправі подавати до суду за те що ви чините опір їм!" – зауважили у коментарях.

Тим часом у коментарях також нагадали керівництву університету про недавній інцидент з доведенням до самогубства іноземної студентки.

"Страйк в підтримку хабарників, які доводять студентів до самогубства?" – наголосили у соцмережі.

Коментарі