Керівництво Голосіївської РДА пообіцяло “СтопКору” провести перевірку незаконної точки видобутку піску по вулиці Промисловій у районі

Інспектори з Голосіївської РДА планують провести перевірку об'єкту з незаконного видобутку, складування та продажу піску по вулиці Промисловій, 4. У цьому активістів "Стоп корупції" запевнила заступниця голови районної адміністрації Олена Єріна. Подробиці особистої зустрічі із керівництвом району повідомили представники проекту.

"Заступниця голови Голосіївської РДА Олена Єріна попросила нас написати звернення на ім'я голови РДА або ж заступника голови для того, щоб в найкоротші терміни інспектори змогли виїхати на місце незаконного видобутку по вулиці Промисловій. З цією проблемою керівництво району знайоме, однак перевірку ще не проводило. Після нашого звернення об'єкт перевірять", – зазначили активісти "Стоп корупції".

Додамо, що у Голосіївському районі Києва громадські активісти добиваються закриття точки з незаконного видобутку піску по вулиці Промисловій, 4.

Борці з піщаними нелегалами просять правоохоронців провести арешт спецтехніки видобувачів та піску. Подробиці з місця подій розповів відомий правозахисник та голова ГО "Захист звичайних людей" Дмитро Павліченко.

"Представники ТОВ "Мостобуд", яке, за нашою інформацією, проводить незаконні дії з намиву та реалізації піску, відмовляються показувати будь-які дозвільні документи, на підставі яких вони проводять свою діяльність. За нашими даними, ділки щодня видобувають з дна Дніпра близько 10 тис м куб піску. Доставляють пісок з місця видобутку баржами й тут же реалізовують за готівковий розрахунок. Суми заробітку браконьєрів коливаються від 200 до 300 мільйонів гривень на рік. З цих коштів ділки не сплачують жодних податків, гроші йдуть до кишень бізнесменів. Обурює той факт, що бізнесмени не лише наживаються на державних надрах, а ще й завдають непоправної шкоди екології міста. Браконьєри вимивають акваторію Дніпра, що призводить до руйнування берегів. Якби ми вчасно на викрили цю незаконну діяльність, важко уявити, чим би все могло закінчитись", – розповів голова ГО "Захист звичайних людей" Дмитро Павліченко.

За даними колег "СтопКору" з ГО "Стоп нелегал", на точці з незаконного видобутку піску у Голосіївському районі Києва за рік намили 2-3 млн куб м, що складає 200-300 млн грн необлікованого"чорного налу".

"Серед клієнтів підприємців – відомі будівельні компанії. За нашою інформацією, за цією точкою стоїть ТОВ "Мостобуд", яке змінило назву з ПП "Київмостстрой" та не змінило принципів роботи. Ця компанія стала скандально відомою через незаконний видобуток бурштину на Рівненщині. За моїми даними, підприємство має величезні суми боргових зобов’язань та перебуває на стадії ліквідації. Однак це не заважає ділкам без жодних дозволів видобувати та збувати пісок. За словами слідчих поліції, які приїхали за нашим викликом, представники товариства мають лише договір на оренду земельної ділянки у 16,79 га по вулиці Промисловій. Ділянка є комунальною власністю та належить компанії на правах оренди з 2015 року", – розповіли у ГО "Стоп нелегал".

 

Коментарі