Керівник осередку “Стоп корупції” з Житомирщини закликав місцевих депутатів припинити дерибан заповідних земель

Голова осередку "Стоп корупції" з Житомирщини звернувся до депутатів місцевої облради із закликом припинити хаотичну роздачу земель у заповідниках області. За слова активістів "Стоп корупції", спецдозволи на користування земельними наділами видаються з порушенням закону.  

"Депутати Житомирської обласної ради вже забули, що їх обирали люди і вони представляють інтереси громад. Ми вимагаємо зупинити свавілля, пов'язане з роздачею землі громад під керівництвом "смотрящих" з Києва. Також ми закликаємо скасування незаконно виданих у 2016 році спецдозволів на 18 000 гектарів землі в заповідниках під видобуток бурштину. Їх видали Держгеонадра України трьом  товариствам, які належать міжнародним кримінальним структурам.

Також вимагаємо прозорості у виділенні землі під видобуток корисних копалин (титанових руд (ільменітів), берилію, цирконію тощо), спецдозволи на це роздають Держгеонадра України. Оборудки відбуваються без погодження з громадами навколишніх сіл і міст.
Зазначимо, що єдиним органом, який бореться з видачею незаконно виданих спецдозволів, є обласна прокуратура Житомирської області, цікаво, чому мовчить обласна рада та представники громад в цій раді?

Я звернувся до депутатів прийняти рішення і звернутися до всіх держструктур з проханням про зняття з посади виконувача обов'язків голови Держгеонадр України Олега Кирилюка.

25 травня ми скерували в Житомирську обласну раду і зареєстрували звернення від ГО "Стоп Корупції" і ГО "Захист і Справедливість" про те, щоб на сесії 31 травня включили в порядок денний питання про скасування спецдозволів, виданих на 18 000 гектарів землі під видобуток бурштину. Керівництво обласної ради не включило це питання в порядок дня.

На кого вони працюють, здогадайтеся самі, але явно не на громаду Житомирщини", – зазначив голова житомирського осередку "Стоп корупції" Олександр Громов.

 

Коментарі