Казкова корупція: чи понесе мер Чорноморська Хмельнюк реальну відповідальність?

Представники аналітичної антикорупційної платформи кілька місяців аналізували статки родини одіозного мера Чорноморська – Валерія Хмельнюка і виявили безліч незадекларованої нерухомості, а також елітний автопарк, які міський голова приховує від електорату. Нещодавно перед НАЗК було відкрито пам’ятник прихильникам корупції, яскравим представником яких є одіозний мер. Але чи понесе він реальне, а не символічне покарання?

Нажаль, є побоювання, що навіть за такі порушення законодавства серйозної кари Хмельнюк може не боятися. Як зазначає адвокат Богдан Хмельницький: «Відповідальність за цією статтею дуже маленька. Це 150 або 200 годин громадських робіт. Це в кращому випадку, а в гіршому випадку до двох років позбавлення волі. З огляду на, що чиновники накрали мільярди або мільйони доларів, мер Чорноморська або будь-який інший чиновник не дуже боїться цієї статті. Хотілося б, щоб наші депутати все таки переглянули, відповідальність за те, що чиновники не вказують у декларації свої будинки або взагалі забувають її подати».

Всі отримані факти порушень у Чорноморську представники аналітичної платформи «Інтегріті юей» передали до НАЗК. Зі свого боку «СтопКор» теж неодноразово звертався в компетентні органи. Наразі у НАЗК за даними фактами триває перевірка – результати оголосять на початку серпня. Представники «Стоп Корупції» надалі будуть спостерігати за розвитком ситуації.

Подробиці цієї справи доступні для перегляду:

Коментарі