Кабмін змусить українців орендувати житло по-новому

В Україні почнуть боротьбу з тіньовим ринком оренди нерухомості. Кабмін анонсував закон, який матиме перелік правил для орендаторів та власників житла. Крім того, запропонована нова схема компенсації витрат представникам Нацполіції та ВСУ, які орендують житло.

Новину передає "Преса України".

Віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко повідомив, що українців чекають нові правила оренди житла. За його словами, Кабмін готує закон, який визначатиме поняття орендованого житла, як та хто в таке житло може заселитись, а також як отримати при цьому прописку. Також документ визначатиме, як саме проводитиметься виселення орендаторів, якщо вони не виконують умови договору.

"Зараз приблизно 70% ринку оренди житла в Україні перебуває в тіні. Готуємо закон, який дозволить виписати правила в цій сфері", – пояснив він.

Зубко вважає, що правильно було б, якби підприємства брали  на себе витрати на оренду житла для своїх підлеглих. За його словами, банк, підприємство чи будь-яка організація могли б виділяти кошти на погашення оренди житла працівникам.

"Це не вимагає придбання службових квартир і утримання. Цей варіант можливий для Нацполіції та ЗСУ. Інвестори будуть вкладати кошти в будівництво житла не на продаж, а для оренди. Це дає можливість побудувати нерухомість і отримувати з неї легальний дохід", – додав він.

Коментарі