Ізраїль вірить, що у підписаний Дудою закон внесуть зміни

Міністерство закордонних справ Ізраїлю сподівається, що в процесі розгляду закону "Про Інститут національної пам'яті" польським Конституційним судом до закону будуть внесені зміни.

Про це йдеться в заяві, яке оприлюднило зовнішньополітичне відомство країни, повідомляє інтернет-видання "24".

Ізраїль продовжує співпрацювати з владою Польщі та висловлює зауваження щодо польського закону, зазначивши, що президент Польщі направив закон до Конституційного суду для роз'яснення, і сподівається перед прийняттям вердикту погодити зміни та поправки в закон, – говориться у документі.

Також у МЗС зазначили, що "Ізраїль і Польща мають спільну відповідальність у дослідженні та збереженні історії Голокосту".

Нагадаємо, Верховна Рада виступила із заявою у зв'язку із прийнятим у Польщі так званим "антибандерівским" законом. Народні депутати закликають польських колег повернутися до діалогу. За відповідну постанову проголосували 242 народні депутати Верховної Ради.

Як відомо, 26 січня Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів. Закон про кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів стосується лише тих, хто публічно заперечує ці події, і не стосується дослідників. 1 лютого закон про "заборону бандерівської ідеології" ухвалив Сенат Польщі. На переконання президента України Петра Порошенка, історична правда вимагає відвертої розмови та діалогу, а не заборон.

Коментарі