“Істота, керована росіянами”, – французькі ЗМІ жорстко описали зустріч Зеленського і Макрона

15.04.2019 10:13

Впливове французьке видання Le Monde запевняє, що український кандидат Володимир Зеленський сам вельми наполегливо ініціював зустріч з президентом Еммануелем Макроном.

Le Monde дуже невтішно відгукнулася про кандидата Зеленського, передає "Діалог.UA".

За словами газети, спочатку Єлисейський палац вважав за краще не задовольняти прохання Зеленського, оскільки зустрічі з кандидатами на пост глави держави не є для президента Франції звичайною практикою і трапляються досить рідко. Однак коли домагатися зустрічі з Макроном став і чинний президент України Петро Порошенко, лідер Франції погодився прийняти його у себе, запланувавши також і зустріч із Зеленським, "щоб не створювати враження захисту одного табору".

На думку французької сторони, вибір штабу Зеленського упав на Париж через підтримку Берліном кандидатури Порошенка. Для Єлисейського палацу консультації зі штабом Зеленського стали можливістю "нагадати про зобов'язання Франції щодо України" в якості учасника групи по врегулюванню ситуації на сході країни, а також "нагадати, що й Україна повинна докладати зусиль" для встановлення миру на Донбасі, йдеться в повідомленні, опублікованому адміністрацією Макрона в четвер.

Як нагадує видання, встановлення режиму припинення вогню на сході України вказується Зеленським як пріоритет майбутньої політики, однак його проект по залученню до формату "Нормандської четвірки" Вашингтона і Лондона навряд чи знайде підтримку в інших членів групи – Москви, Парижа і Берліна. Іншими словами, зустріч надала французькій владі шанс "розгадати загадку" нового гравця на українській політичній сцені, чиї наміри, зокрема, щодо донбаського конфлікту, залишаються досить "розпливчастими", зауважує Le Monde.

За словами видання, ймовірна перемога Зеленського на виборах стане "стрибком у невідомість" не тільки для України, але і для партнерів Києва на міжнародній арені. Видання "Ле Монд" назвало Зеленського "зображеною на карикатурах істотою, керованою росіянами".

За підсумками зустрічі із Зеленським "Єлисейський палац утримався від винесення будь-якого вердикту", обмежившись публікацією фотографії з усміхненим українським кандидатом, підкреслює газета, нагадуючи, що перше "дипломатичне хрещення вогнем" на початку цього року закінчилося для Зеленського "провалом". На зустрічі з дипломатами західних країн в Києві новоспечений політик виразно відчувався "не у своїй тарілці" і демонстрував нездатність обговорювати питання, що виходять за рамки "розлогих декларацій про наміри".

Водночас "завсідник" Єлисейського палацу Петро Порошенко, який прибув в Париж після зустрічі з Ангелою Меркель в Берліні, в ході зустрічі всіляко демонстрував своє взаєморозуміння з Еммануелем Макроном, пише газета. Як глава держави Порошенко отримав право на більш привітний прийом, ніж той, що був наданий Зеленському – українського президента зустрічала Національна гвардія.

Коментарі