Інформаційна війна політиків та «вірусні» заяви генпрокурора: битва за електорат у розпалі

27.03.2019 14:10

Вибори нового президента України – вже за лічені дні. Оскільки кожен голос на вагу золота, кандидати використовують будь-які засоби, щоб здобути лідерство. Дивіться у дайджесті «Стоп політичній корупції», як політики ведуть інформаційну війну, спекулюючи на темі передвиборчих порушень.

У Марганці зафіксували черговий факт порушення агітації. Як повідомив голова тамтешнього осередку ГО «Стоп корупції» Сергій Хникін, був виявлений факт розміщення без вихідної інформації одного з кандидатів. Органами поліції складено протокол про адміністративне правопорушення, який буде розглядатись в суді.

До речі, щойно наші активісти запровадили такі перевірки, порушень правил агітації стало значно менше. Хоча за цим має стежити поліція, яка поки що тільки фіксує заяви. Справи ніяк не рухаються, ніхто й досі не покараний. Сумну статистику очільник правоохоронців Арсен Аваков використовує для ведення інформаційної війни штабів, наголошують експерти. Завдяки цьому й очолив рейтинг дослідження медіапростору з висвітлення теми підкупу виборців.

«Понад третина всіх повідомлень виходила з Міністерства внутрішніх справ або Нацполіції і, зокрема, була озвучена безпосередньо самим міністром Аваковим», - зазначає заступник голови аналітичного відділу Центру контент-аналізу Сергій Стуканов, - «Багато хто саме міністра або МВС звинувачував у тому, що вони все-таки діють на боці Юлії Тимошенко. На другому місці в цій структурі є Батьківщина, 16% всіх повідомлень були ініційовані лідеркою цієї партії, а також її представниками. На третьому місці – незалежні активісти, експерти та журналісти».

До речі, генпрокурор України Юрій Луценко виявився одним із останніх у рейтингу тих, хто найчастіше заявляє про факти порушень. Натомість його заяви одразу ж стають вірусними. Як от до прикладу його останній пост про затримання на Рівненщині учасника мережі підкупу виборців. Два з половиною мільйони гривень, за словами Луценка, затриманий депутат «Д» отримав від київського штабу «кандидата Ю». Повні прізвища ГПУ анонсувала назвати незабаром.

Коментарі