Хто у Раді боронить корупцію в оборонці (ЕКСКЛЮЗИВ)

21.03.2019 17:56

10 років ув'язнення за корупцію в оборонній сфері. Таке покарання для порушників, які наживаються на військовій галузі, передбачає законопроект № 1793. Ініціатива була винесена на розгляд народних депутатів ще в січні 2016 року, проголосована у двох читаннях, однак досі не подана на підпис президентові. Про це під час підготовки розслідування про розкрадання в оборонній сфері стало відомо журналісту "СтопКору" Артему Лагутенку.

"В ході розслідування встановили, що спікер Верховної Ради саботував підписання президентом Закону № 1793. Попри те, що за нього було проголосовано в обох читаннях. З січня 2016 року він з порушенням законодавства не надається Головою ВР на підпис президентові.

Коли почали досліджувати цю тему, звернулися за відеокоментарем до Олени Сотник (співавтор Закону). Виявилось, що вона не знала, що Закон не підписаний", – розповів журналіст.

Співавторка закону, народний депутат Олена Сотник, вбачає у діях спікера порушення закону та норм Конституції. Також політикиня упевнена, що блокування підписання закону комусь вигідне. Про це Олена Сотник розповіла у коментарі журналістам "СтопКору".

"Зараз в цілому все заблоковано на рівні Парубія. Я як юрист можу стверджувати, що він порушує Закон.

Якщо він не підписується, значить це комусь потрібно. І, звичайно, ми з вами логічно дивимося на бенефіціарів – хто отримує вигоду від того, що в державі не існує суворої статті кримінального Кодексу за недотримання стандартів складових і комплектуючих військової техніки".

Зазначимо, що 94 стаття Конституції прямо зобов'язує спікера Верховної Ради надати проголосований Закон президентові. Не зробити цього він може лише в одному випадку – якщо народний депутат у дводенний письмово звернеться до Голови Верховної Ради України з обґрунтованою пропозицією про внесення уточнень до прийнятого закону. У цьому разі Голова Верховної Ради України не підписує закон без розгляду зазначених пропозицій Верховною Радою у порядку, передбаченому цим Регламентом (130 стаття Закону про Регламент).

Проте, за інформацією Голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрія Кожем’якіна, подібних запитів щодо цього Закону не розглядалось. В січні 2016 року законопроект був повторно прийнятий з урахуванням пропозицій президента, переданий на підпис керівництву ВР і відтоді у Комітеті про нього нічого не чули.

Згодом співавторка Закону Олена Сотник все ж таки дізналась, що підписання заблоковано через внесення постанови про скасування голосування з боку Голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в Збройних Силах Івана Вінника.

"Обґрунтував він це тим, що було не персональне голосування. Хоча самого Вінника в той день в Раді не було і як він зміг побачити, хто голосував, а хто ні – теж інтрига.

При цьому пан Парубій не надав відповіді на мої питання – чому постанова Вінника за 3 роки не винесена в зал, а сам проект досі не підписаний і хто відповідальний за таке грубе порушення регламенту.

Нещодавно вся Україна дізналась про скандал, коли "золоті хлопчики" фактично заробляли на війні. І "випадково" у Верховній Раді три роки не підписується законопроект, який встановлював серйозну відповідальність за подібні злочини – 10 років, якщо б їхня вина була доведена!" – зазначила вона на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X