Хмарочос проти дітей: поліція стала на захист бетонного монстра?

13.05.2019 15:01

Мораль та принципи? Ні, не чули. Бетонна коробка ціною дитячого здоров’я та безпеки зростає з блискавичною швидкістю. І все заради грошей. Як посадовці набивають свої гаманці на будівництві кам'яного монстра прямо над дитячим садочком – дивіться у розслідуванні Альони Середи.

Будівельна «Годзілла», небезпечний хмарочос, загрозлива багатоповерхівка споруда, що з блискавичною швидкістю зростає неподалік столичного залізничного вокзалу, викликала неабиякий резонанс у ЗМІ.

А разом із поверхами зростає і кількість зафіксованих порушень і кримінальних справ довкола будівництва. Сусідня школа пішла тріщинами, малеча у садочку поруч налякана перманентним «землетрусом», адже цей будмайданчик ледве втулили між парканами освітніх установ. І ось нарешті – рішення від влади: обидва навчальних заклади… закривають. Несподіваний поворот? Та про все послідовно.

Фахівці впевнені – будівництво «хмарочоса» у Солом’янському районі столиці не відповідає ДБН. Та, вочевидь, забудовник дійсно нічого не боїться і навпаки прискорив будівництво. Тому батьки й активісти влаштували мирну акцію протесту прямо на в’їзді до будмайданчика, щоб не дати проїхати вантажівкам з бетоном. Але фінал «будівельного майдану» був неочікуваним: коли стурбовані мами спробували завадити бетоновозу – їх запроторили до поліцейського відділку.

Як повідомила прес-секретар Солом’янського управління поліції в м. Києві Олена Мошко, на активістів буде складено адміністративний протокол за ст.127 КК України про адміністративні правопорушення – порушення правил дорожнього руху пішоходом, оскільки вони нібито заважали транспортним засобам рухатись по проїжджій частині.

Правоохоронці спрацювали настільки організовано й оперативно, наче перед ними – не пенсіонери з молодими матусями, а злочинці-рецидивісти, і справа стосується нацбезпеки.

«Мене тягнули силою, запихали в автобус. Я кричала, що нікуди не поїду, а вони мене силою… Я не знаю, ось і рука є подряпана. Я вже говорила, що погано мені, добре, що якийсь чоловік дав мені таблетку», - розповідає мама другокласника школи №7 Леся Буток.

«З усіх боків ці три бетономішалки по дзвінку. Рух перекрито, незрозуміло що твориться. Я відійшла в бік», – додає активістка Олена Худолій, – «Коли почав представник забудовника кричати «заберіть її, заберіть її», підійшов представник органів і почав кричати «давайте сідайте». Я йому спокійно сказала, якщо вам потрібно, я поїду за вами, тільки не в автобусі, бо мене укачує, а візьму свою машину і поїду за вами».

Зазначимо, що наразі активістів відпустили, але вони не збираються здаватись і хочуть оскаржувати затримання поліцією.

Коментарі