“Хелікс” з перших вуст – журналісти “СтопКору” дізналися нові подробиці з історії занепаду компанії

Розслідування журналістів "СтопКору" щодо "Хеліксу" набуло чималого резонансу. Лідер фінансової компанії  тоді залишився поза кадром. Увесь час, відколи вчинився скандал, Дмитро Нагута уникав будь-якого спілкування із журналістами. Однак для проекту "Стоп корупції"  зробив виключення – вперше за 7 місяців погодився на зустріч.

Ширились чутки, що Нагута давно втік за кордон. Але з лідером українського "Хеліксу" Дмитром Нагутою журналістка "СтопКору" Наталя Полинкова зустрілась в одному зі столичних кафе. Аби почути історію занепаду "Хеліксу" з перших вуст та з'ясувати, хто винен і що робити тим, хто втратив свої гроші.

Компанію неодноразово називали наймасштабнішою фінансовою пірамідою з часів викриття "МММ". Утім Дмитро Нагута наголошує: Хелікс не є фінансовою пірамідою.

- Компанія виплатила втричі  більше грошей, ніж взяла у фізичних осіб. Як вона може називатися фінансовою пірамідою? – зауважує Нагута.

Різницю між фінансовою пірамідою і мережевим маркетингом пояснюють юристи.

- Мережевий маркетинг і фінансова піраміда – різні речі, в піраміді йде розподіл коштів від нижчестоячих до вищих. У фінансовій піраміді діяльності немає – там залучення людей і грошей. Чим більше людей, тим більше грошей отримує верхівка, – пояснює юрист Віталій Кулаков.

Чи дійсно  компанія "Хелікс" вкладає в бізнес і продає продукцію? Спеціально для "СтопКору" журналісти замовили кілька товарів "Хеліксу". Це дуже нагадує Емвей або Оріфлейм. Та невже на цьому заробляють великі гроші? Дослідженням роботи "Хеліксу" займався активіст "АвтоМайдану" Дмитро Карп.

- За рахунок продажу групи товарів, плюс оборот – кожен долар чи гривня за місяць оберталися кілька разів, це давало більшу прибутковість, – зазначає активіст Дмитро Карп.

Дмитро дослідив роботу інших проектів компанії.

- Ми проїхалися і подивилися на ті проекти, в які пропонувалося вкласти гроші – це дитячі майданчики, які росли як гриби. Плюс прямі продажі. Плюс відсутність скарг – на той момент скарг не було – не викликало сумніву, що хлопці працюють в реальному секторі економіки, в секторі МЛМ, обіцяють хороші відсотки і виплачують їх, – додає активіст.

- Потужне зростання компанії. Вона почала інвестувати в український бізнес, заробила на криптовалюті, почала інвестувати в будівництво в різних країнах і це дозволило виплачувати відсотки, – зазначає Дмитро Нагута.

Далі кіпрська компанія "Хелікс кепітал" випустила акції та зареєструвала емісію у Британії – пояснює наш співрозмовник. Внески партнерів перевели в акції. Чому ж тоді люди понесли заяви до поліції щодо фінансових шахрайств? Дмитро розповідає: на нього особисто написали заяви 17 нібито постраждалих з півтисячі. З одним з них була очна ставка.

Богдан Воронцов – один з підозрюваних по справі "Хелікс". Що ж відбувається всередині "Хеліксу" сьогодні? Чому постраждалими себе вважають півтисячі з 260 тисяч вкладників? Рік тому поліція Тернополя розпочинає слідство щодо "Хеліксу". Кілька сотень вкладників з Тернополя пишуть заяви, бо не можуть забрати гроші.

- Пропонувались великі відсотки, громадяни інвестували, в результаті виплати припинились, – розповідає деталі слідчий поліції Тернопільської області Володимир Кушнір.

Зрештою, поліція оголосила підозру у шахрайстві Дмитру Нагуті і ще 3-ом топ-менеджерам компанії.

- Майже всі люди, які написали заяви – тернопільські. Тому що це структура Романа Фелика і Богдана Воронцова, а ці хлопці в якийсь момент зникли, – пригадує Дмитро Нагута.

Прокуратура підтверджує: більшість заяв постраждалих дійсно від тернополян.

Що ж сталося? Головна причина проблем у компанії –на думку Нагути – зрада в родині лідерів "Хеліксу".

- На той момент хлопці активно працювали в компанії "СвіссКоін", збирали в лютому гроші начебто в "Хелікс", але інвестували в "Свісс Коін". Вони вішали локшину на вуха, говорили, що компанія не може виплатити кошти, хоча тоді проблем не було. Що вони робили? Вони брали у людей електронку, продавали іншим, а тим не доносили, говорили, що у компанії проблеми. Таким чином зникло понад п'ять мільйонів, – додає співрозмовник.

Герої нашого сюжету – підозрювані Роман і Богдан, на яких киває Дмитро Нагута, вважають себе також постраждалими.

- 1 млн 170 тис доларів, які заробив Роман Фелик і успішно вивів і 850 тис Богдан Воронцов, не дають можливості відчувати себе постраждалими, – розповідає Нагута.

В Інтернеті журналісти знайшли чимало світлин щодо розкішного життя лідерів Хеліксу. Хлопці зухвало витрачають шалені гроші на відпочинок.

Є чимало і різких публікацій про постраждалих підозрюваних. Трапляються навіть твердження, що Роман Фелик відкриває нову фінансову компанію і знову запрошує вкладників. Нагута стверджує: у  його колишніх колег чималий досвід махінацій.

Те, що співрозмовник розповів "СтопКору" далі, схоже на детективне кіно. І саме детективи дізнались подробиці  боротьби за прибутки Хеліксу.

- Усе зсередини хотіли зруйнувати. Для чого? Тому що хотіли 50% прибутку всієї компанії. У Дубаї підходять до нас і кажуть, що в Україні є дуже впливові люди і потрібно ділитися – 50%. Все це виявилися представники українських лідерів, які з нами працювали і були близько до нас до всіх, – деталізує Дмитро Нагута.

Нагута підкреслює: він власник не європейської інвестиційної компанії, а української – "Хелікс Україна".

"Стоп Корупції" ставить головне питання, яке цікавить всіх вкладників "Хеліксу": що буде з компанією і чи варто чекати на повернення інвестицій.

- "Хелікс" буде працювати. Просто лідери бояться, я впевнений, компанія повинна виконати свої зобов'язання, – додає лідер компанії.

Чи виправдаються оптимістичні сподівання? І хто винен у бідах вкладників?  Розв'язання цих питань – в компетенції слідства і суду. А "Стоп корупції" продовжує стежити за розвитком подій навколо "Хеліксу".

Детальніше – у новому сюжеті "СтопКору".

 

 

 

 

Інші новини

Коментарі