Хабар у сумі 200 тис. доларів “діамантовим прокурорам” передавали у три етапи

Хабар у сумі 200 тис. доларів так званим "діамантовим прокурорам" передавався трьома частинами з метою припинення незаконних перевірок підприємства "Чистий ґрунт" та ТОВ "Гідроекоресурс".

Як передає УНІАН, про це сьогодні в ході судового засідання Голосіївського районного суду Києва у справі за обвинуваченням в хабарництві колишнього заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Володимира Шапакіна та екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця повідомив один із інвесторів ТОВ "Гідроекоресурс" Баранович.

"У квітні 2015 року ми зрозуміли, що всі юридичні засоби для захисту підприємства вичерпані, оскільки перевірки не припинялися, а прокуратура на скарги не реагувала, тому почали шукати варіанти вирішення проблеми", - сказав він.

За словами Барановича, на зборах засновників підприємства пролунала пропозиція звернутися до Генеральної прокуратури України, щоб вирішити питання, оскільки в ній в одного із партнерів є знайомі. Продовжуючи тему, свідок зазначив, що з часом керівництву підприємства була названа сума "для вирішення питання" - 200 тис. доларів.

Баранович зазначив, що виплата проходила в три етапи. На першому етапі було сплачено 50 тис. доларів для розблокування і зняття охорони з об'єкта, ще 100 тис. передбачалося сплатити за закриття кримінальних справ, повернення документації, а ще 50 тис. доларів мали бути передані по завершенню вище названих процедур.

Свідок також пояснив, що підприємство не займалося видобутком піску, а займалося чисткою дна водоймищ, проте під час численних перевірок ніхто з перевіряльників не хотів дивитися документів.

"Я такі дії перевіряльників органів і прокуратури розцінюю як спробу спеціально знищити підприємство", - сказав свідок.

Коментарі