Прем'єр Володимир Гройсман вирішив проблему людей старших 45 років. Він ввів для громадян цієї вікової категорії пільгове працевлаштування.

Новину повідомляє "Преса України".

На засіданні Кабміну прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що проблема працевлаштування, з якою стикаються більшість людей з віком, буде вирішена. За його словами, уряд вводить квотування, яке передбачатиме більшу кількість місць для людей старше 45 років.

"Люди старше 45 років вже зараз можуть претендувати на робочі місця в українських компаніях – це буде не менше 4% від загального числа працівників", – заявив український прем'єр.

За словами експертів, ініціатива Гройсмана навряд чи вирішить проблему працевлаштування. Зокрема, через нестабільну економічну ситуацію в країні підприємства скорочують персонал. Як результат, в першу чергу відсіюються люди старшого віку.

Нагадаємо, що цієї осені набрала чинності пенсійна реформа. Вона передбачає вихід на пенсію людини, яка має страховий стаж до 25 років у 2018 році. Крім того, щороку до 2028-го страховий стаж підвищуватимуть, поки він не сягне 35 років. Тобто у наступному році 60-річні українці, які мають страховий стаж 25 років, зможуть отримувати пенсію. 63-річні зможуть вийти на пенсію зі стажем до 15 років. Крім того, у 65 на пенсію вийдуть ті, які на 1 січня 2019 року матимуть 15-річний страховий стаж.

Коментарі