Гройсман повідомив про пільги при працевлаштуванні людей старшого віку

Прем'єр Володимир Гройсман вирішив проблему людей старших 45 років. Він ввів для громадян цієї вікової категорії пільгове працевлаштування.

Новину повідомляє "Преса України".

На засіданні Кабміну прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що проблема працевлаштування, з якою стикаються більшість людей з віком, буде вирішена. За його словами, уряд вводить квотування, яке передбачатиме більшу кількість місць для людей старше 45 років.

"Люди старше 45 років вже зараз можуть претендувати на робочі місця в українських компаніях – це буде не менше 4% від загального числа працівників", – заявив український прем'єр.

За словами експертів, ініціатива Гройсмана навряд чи вирішить проблему працевлаштування. Зокрема, через нестабільну економічну ситуацію в країні підприємства скорочують персонал. Як результат, в першу чергу відсіюються люди старшого віку.

Нагадаємо, що цієї осені набрала чинності пенсійна реформа. Вона передбачає вихід на пенсію людини, яка має страховий стаж до 25 років у 2018 році. Крім того, щороку до 2028-го страховий стаж підвищуватимуть, поки він не сягне 35 років. Тобто у наступному році 60-річні українці, які мають страховий стаж 25 років, зможуть отримувати пенсію. 63-річні зможуть вийти на пенсію зі стажем до 15 років. Крім того, у 65 на пенсію вийдуть ті, які на 1 січня 2019 року матимуть 15-річний страховий стаж.

Коментарі