Громадянські журналісти-розслідувачі з 12 міст України зібралися на тренінгу за підтримки Посольства США

Перший день проекту “Професіоналізація громадянської розслідувальної журналістики” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні стартував сьогодні в Києві. На захід прибули 30 громадянських журналістів з 12 областей України.

В його рамках заплановані триденні навчальні тренінги, зокрема семінари з громадянської журналістики, включно з основами медіа-грамотності, роботою з соціальними мережами, правилами проведення та висвітлення антикорупційних розслідувань та інше.

Призначення проекту - підтримка авторитетності громадянських журналістів у ході демократичних процесів та реформ місцевого самоврядування в регіонах України за допомогою покращення медіа-грамотності та навичок розслідувальної журналістики.

“Основна мета - дати розуміння ефективної роботи з журналістськими інструментами, не будучи журналістом. Наша професія стає все більш гібридною й інформаційний рух розширюється за допомогою людей, які хоч і не є журналістами, але є медіа-носіями. Вони набувають впливовості через те, що коли в судах та поліції люди не можуть знайти справедливості - вони звертаються за допомогою до громадських організацій” - наголосив координатор “Стоп Корупції” Роман Бочкала.

Також, учасники заходу вже розпочали хід дискусій щодо методів організації та збільшення ефективності їх роботи. Кожна область висловила свою думку та пропозиції щодо рішень наявних актуальних питань та проблем. Поговорили й про вдалі результати попередніх журналістських розслідувань.

Після теоретичної частини запланована й практична - члени навчання здійснять громадські розслідування по темах, що стосуються реформи місцевого самоврядування та децентралізації, базуючись на яких створять серію власних матеріалів для публікації в місцевих засобах масової інформації.

В якості гостей та лекторів семінарів виступають: медіа-тренери, професійні журналісти-розслідувачі, керівник правозахисного блоку разом з координатором проекту “Стоп Корупції”, а також представники Інстуту журналістики.

Коментарі