ГПУ викрила незаконний бізнес екс-посадовця, підозрюваного в злочинах проти Майдану

Генеральна прокуратура України виявила та припинила протиправну діяльність бізнесу колишнього високопосадовця, підозрюваного у злочинах проти Майдану. Про це повідомили у прес-службі ГПУ, передає УНН.

Встановлено, що ряд підприємств пов'язаних між собою, які зареєстровані у Вінницькій, Київській та Одеській областях та м. Києві, що мають пряме відношення до одного з колишніх високопосадовців (підозрюваного в причетності до злочинної організації екс-президента В.Януковича), у період 2016-2017 років не відображали у податковій звітності придбання експортованої продукції.

Правоохоронці з'ясували, що експортована продукція закуповувалася у фермерських господарств та інших сільгоспвиробників за готівку, без відповідного її офіційного обліку. Крім того, зазначеними підприємствами не відображалися у податковій звітності отримані доходи й, відповідно не сплачувалися податки на прибуток та додану вартість.

У ході досудового розслідування правоохоронці провели ряд обшуків за місцем проживання осіб, які причетні до незаконної діяльності з легалізації доходів.

За результатами обшуків за місцем проживання одного з колишніх високопосадовців виявлено та вилучено грошові кошти у сумі понад 200 тис. доларів США, 3 кг золота, дорогоцінні вироби, картини та ікони, документи та чорнові записи, що стосуються службової діяльності, а саме проведення силових операцій правоохоронних органів з протидії протестним акціям, зброя та набої до неї.

За результатами обшуків на підприємствах, де відбувався незаконний експорт, вилучено продукції за попередніми даними слідства на загальну суму близько 200 млн грн. Операції з експорту вказаних товарів здійснювалися без зображення в податковій звітності та сплати відповідних податків.

Наразі вирішується питання щодо притягнення причетних до зазначених злочинних дій осіб до кримінальної відповідальності.

Інші новини

Коментарі