Генеральний прокурор України Юрій Луценко представив подання на зняття депутатського імунітету з Михайла Добкіна на засіданні комітету з питань регламенту, передає кореспондент УНН.

"Головним слідчим управлінням ГПУ з 8 листопада 2014 року здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом вчинення посадовими особами Харківської міської ради кримінальних правопорушень передбачених ст.190 (шахрайство), ст.191 (розкрадання), ст.255 (створення злочинної організації), ст.364 (зловживання)", – сказав Ю.Луценко.

За його словами, розслідування здійснюється виключно стосовно здобутих документів і ніяких оперативно-розшукових дій щодо М.Добкіна не велося.

"На підставі цього аналізу ми вважаємо, що Добкін Михайло Маркович, діючи умисно за попередньою змовою з групою осіб, зловживаючи своїм становищем в інтересах третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки вчинив кримінальне правопорушення передбачене ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 ККУ", – сказав Ю.Луценко.

Крім того М.Добкін повторно, за даними ГПУ, умисно сприяв в інтересах голів житлових кооперативів, заволодінню земельних ділянок у Харкові шляхом обману (ч.5 ст. 27, ч.4 ст.190 (шахрайство) ККУ).

Ю.Луценко зазначив, що у справі М.Добкіна виділено два епізоди про надання земельних ділянок ЖК "Авантаж" і "Житлобуд-1" площею 77,8 га оцінювальною вартістю понад 226 млн грн.

Генпрокурор наголосив, що М.Добкін сприяв виділенню цієї землі в порушення строків та умов, передбачених законодавством. Зокрема, заяви на виділення земельних ділянок також не розглядала відповідна комісія. Крім того, Харківська міськрада розглянула це питання в порушення регламенту.

"В даному випадку пан Добкін чітко усвідомлюючи, що це ніякий не кооператив, що це шахрайська схема не по оренді, а по привласненні землі ставить це питання на голосування, проводить це голосування і ставить свій підпис", – заявив Ю.Луценко.

Крім того, 24 грудня 2008 року М.Добкін як Харківський міський голова також незаконно виділив 61 га землі для одного з кооперативів за аналогічною схемою.

"Слідство вважає, що в діях голови Харківського голови міськради вбачаються ознаки сприяння в шахрайстві та розкраданні комунальної власності в особливо великих розмірах. Просимо дати дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності, його затримання та арешт через вказані у поданні обставини", – сказав Ю.Луценко.

Зауважимо, 12 липня комітет Верховної Ради з питань регламенту почав розгляд подань Генерального прокурора України на зняття депутатської недоторканності з народного депутата Михайла Добкіна.

Коментарі