Господарський суд провів засідання у справі “Стоп корупції” без відома представників проекту

Господарський суд Києва провів засідання у справі за позовом ТОВ "Білоцерківвода" проти "Стоп корупції" без відома і присутності представників проекту.

Про це повідомляє юрист "Стоп корупції" Роксолана Арійончик.

"Чергове засідання у справі було призначене на 23 липня. Про це мене телефоном повідомила помічниця судді Прокопенко. Однак, уже 5 липня на сайті судової влади з'явилася інформація, що засідання відбудеться 6 липня. Не зрозуміло, як представники суду за один день встигли розіслати повістки учасникам процесу і чому не викликали юристів "Стоп корупції". Ба більше, 6 липня на сайті єдиного реєстру судових рішень не було жодної ухвали у цій справі. У мене виникає підозра, що така ситуація була спровокована навмисно і є припущення, що суддя може діяти в інтересах позивача ТОВ "Білоцерківвода", - зазначила юрист Роксолана Арійончик.

Нагадаємо, ТОВ "Білоцерківвода позивається до ГО "Стоп корупції" за серію викривальних матеріалів, які були опубліковані в мережі інтернет. Основне формулювання - "за образу професійної честі та гідності".

"Статті такого характеру неодноразово публікували в мережі інші інтернет-видання. Окрім того, автор статті використовував факти, отримані від громадських активістів та жителів Білої Церкви, а також інформацію, доступну широкому загалу. Також журналіст не проігнорував позицію компанії, а навпаки, дав можливість спростувати або підтвердити факти. А у тексті позовної заяви підприємство просить "спростувати ту інформацію, яка фактично вже спростована", - озвучують юридичні тонкощі представники "Стоп корупції".

Нагадаємо, журналісти "Стоп корупції" у жовтні 2015 року провели розслідування та показали, як відбувалося передання міських мереж водопостачання в користування приватній фірмі. Автор сюжету Олександр Мамай підготував матеріал за всіма професійними стандартами: записав інтерв'ю із представниками міської влади, місцевими жителями та дирекцією самої "Білоцерківводи".

Зокрема, під час концесійного конкурсу серед учасників було лише вказане підприємство, решта здалися ще на етапі збирання документів. І згідно з записами, вартість Водоканалу була занижена вдесятеро. Журналіст загострив увагу на цих та інших пунктах. Однак таке формулювання не влаштувало "Білоцерківводу" і керівництво компанії подало судовий позов.

Коментарі