Гонтарева видала олігархів-боржників

Борг перед НБУ досі не погасили декілька українських багатіїв. Серед них – Дмитро Фірташ і Костянтин Жеваго, яких днями американський "Fоrbes" назвав одними із найбагатіших людей світу й України. Валерія Гонтарева наголосила, що скерувала судові позови на всіх, хто брав кредит в НБУ, і досі не віддав гроші.

Новину передає "Преса України" з посиланням на повідомлення колишнього очільника НБУ Валерії Гонтаревої.

Зі слів Гонтаревої, деякі українські олігархи мають борг перед Нацбанком за кредитами рефінансування на суму 45,2 млрд гривень.

"Безумовний лідер – Олег Бахматюк за кредитами двох своїх банків – "Фінансова ініціатива" і ВіЕйБі банку – 10,2 млрд гривень, банк "Надра" Дмитра Фірташа винен НБУ за кредитами 9,8 млрд гривень… Микола Лагун винен за кредитами Дельта-Банку 8 млрд гривень, Костянтин Жеваго та його банк "Фінанси і кредит" винен НБУ 6,3 млрд гривень, Леонід Клімов, який і зараз є народним депутатом і навіть входить до комітету фінансової політики й банківської діяльності – 3,4 млрд гривень і всі інші – 7,5 млрд гривень", – розповіла екс-голова Нацбанку України.

Додала, що банкрутство банку не означає, що їх колишні власники звільняються від боргів своїх банків.

"Давайте подивимося більш детально на ці непогашені за останні три роки 45,2 млрд гривень... Державні кошти необхідно повертати, і крапка", – сказала Гонтарева.

З її слів також стало відомо, що "НБУ уже направив до правоохоронних органів 12 заяв про скоєння злочинів акціонерами цих банків, а також ініціював 44 судових розгляди".

Нагадаємо, Валерія Гонтарева більше не займає пост голови Нацбанку України, оскільки пішла у відставку. З 15 березня цього року очільником НБУ став Яків Смолій.

Коментарі