“Голодомор – геноцид проти українців”, – сенат США офіційно прийняв резолюцію

Вчора стало відомо, що Сенат американських партнерів на офіційному рівні визнав Голодомор 1932-1933 років як геноцид українського народу.

Один з вищих органів державної влади США одноголосно вирішив прийняти резолюцію двох партій, яка є першим в історії правовим актом Конгресу США, в якому Голодомор визнається геноцидом української нації, передає "Діалог.UA".

Посольство Сполучених Штатів в Україні повідомило, що до частини документа, яка є резолютивною, було включено визнання Сенатом висновків, зроблених Урядовою Комісією Сполучених Штатів Америки щодо голоду в Україні. У них сказано, що сталінський режим здійснив в 1932-33 роках геноцид щодо українського населення. Дані висновки були оприлюднені 22 квітня 1988 року.

Резолюція, прийнята Сенатом, засуджує порушення прав людини на систематичній основі (йдеться про свободу слова, а також права на самовизначення), які здійснювалися урядом СРСР щодо української нації. Також в резолюції висловлено глибоке співчуття жертвам цієї трагедії, які пережили цей геноцид, а також їхнім сім'ям.

У документі міститься заклик до поширення інформації про те, що Голодмор 1932-1933 років мав штучний характер, щоб повідомити про це більша кількість людей в світі.

Президент України Петро Порошенко привітав ратифікацію даної резолюції та зазначив, що подібний крок зміцнює стратегічне партнерство між США й Україною.

Нагадаємо, що 2 травня цього року штат Нью-Йорк визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом української нації з боку Сталінського режиму.

Коментарі