Глухівська народна республіка: журналісти викрили вражаючі факти злочинної діяльності оточення “європейського мера”

Після попереднього візиту журналістів "СтопКору" до Глухова до нас надійшла така кількість звернень громадян, що ми зрозуміли – треба їхати знову. І те, що ми побачили й почули, нас справді вразило.

Про те, що у Глухові дивна ситуація зі сприйняттям українських законів, "СтопКор" побачив ще першого разу. Щойно журналісти спробували запитати мешканців, як їм живеться, набігла вся місцева рада та почала називати знімальну групу тітушками.

- Наших активістів, які стояли на Майдані, а дехто воював в АТО, обурили такі звинувачення, тим паче це сталося за 20 кілометрів від агресора.

Тож новий виклик до прикордонного Глухова потребував детальної роботи та вивчення. Ми були збентежені нахабністю, такого за часів "СтопКору" ще не було. Там і справді відбувалося щось безглузде. Нас тоді, ще за першого візиту, спробували не пустити до міської ради, посилаючись на законодавство чи то Радянського Союзу, чи то якоїсь власної особливої місцевої держави. Навіть попри наші посвідчення та посилання на Конституцію, – переповідає ситуацію авторка сюжету Наталя Мальцева.

До "СтопКору" після виходу першої програми у соціальних мережах звернулося чимало людей у відчаї. Медійники приїхали знову та відібрали кілька яскравих історій.

Алла Рябуха – директорка школи й депутат міської ради. Причому виграла вибори в окрузі, до якого очолювана нею школа територіально не належить. Каже, хотіла максимально чесної перемоги. Аби жодного знайомого.

Мене до себе викликав міський голова і запропонував мені та моєму однопартійцю Євгену Скрипнику, це лікар-психіатр, пройти до кабінету. За зачиненими дверима нам було запропоновано наступне: ми повинні працювати таким чином і голосувати так, як хоче мер, – зауважує жінка.

А коли на таку пропозицію пані директорка не погодилася – почалися проблеми.

І тоді вже від Павленка, є свідки, до мене пішли погрози, що мене звільнять будь-яким способом, – розповідає пані Алла. 

Руслан Павленко – ми розповідали у попередньому сюжеті – людина з кримінальним минулим, радник мера міста. Він – юрист управління освіти, хоча немає юридичної освіти та відсидів за ґратами за смертельну ДТП, де загинула людина. У минулому розслідуванні ми з'ясували, що саме за участі пана Павленка кілька заводів у Глухові розпиляли, а залишки обладнання  відправили як брухт до Росії. Він досі перебуває у розшуку за несплату компенсації родичам жертви ДТП. Проте це не заважає вирішувати питання у судах на користь команди мера.

- В трудову книжку вони мені написали – за невиконання посадових обов'язків без права викладання предметів основи економіки та правознавства, – додає жінка.

Врешті, директора Глухівської школи все ж таки звільнили. Аби відстояти свої права, Алла Петрівна пішла до суду. І поновилася на посаді, але б'ється досі з апеляціями, що їх подає Павленко, простий радник мера, звичайний клерк в управлінні освіти, від імені міської ради. Далі – ще цікавіше.

Зрештою, стопкорівці вирішили знайомитися з Ларисою Анатоліївною, що її згадує Алла Рябуха. Вона – колишній керівник міського відділу соцзахисту, звільнена за статтею "Перевищення службових повноважень", із записом у трудовій книжці. Приводу для звільнення не було, тож команда міського голови Глухова розіграла виставу, жертвою якої й стала багаторічний керівник служби соціального захисту. 

- У них виник план написати анонімку. На підставі цієї анонімки була створена група, – розповіла "СтопКору" колишній керівник відділу соцзахисту Глухівської міської ради Лариса Громак.

У скарзі, автор якої був нібито з колективу Лариси Громак, було зазначене невдоволення реорганізацією служби соцзахисту. Проте керівник служби провела реорганізацію згідно з загальним реформуванням по країні. Ба більше – так, що ніхто не втратив у зарплатні та жодної людини не звільнили. За деякий час стався абсурд. Людмилі Громак повідомили про звільнення. За статтею.

Поки журналісти "СтопКору" їхали містом та намагалися зрозуміти, звідки стільки звинувачень усіх навколо саме в сепаратизмі, відповідь приїхала сама.

Стопкорівців наздогнала дочка першого заступника Терещенка Іванна Вискуб. Приїхала до батьків у гості. До речі, саме у той момент журналісти справді шукали помешкання її тата – Олександра Вискуба, аби записати інтерв'ю.

Точної адреси не було, оскільки її просто приховували. На робочому місці його знову не знайшли, і шукали наосліп за свідченнями місцевих. Могли й не знайти. Аби дорогу "СтопКору" не заблокувало авто із російськими номерами.

- Жінки, що вибігли із салону – викликали поліцію – і тоді з'ясувалося, хто перед нами, – зауважує журналістка "СтопКору" Наталя Мальцева, – А будинок, який ми випадково зняли –  то маєток, де насправді мешкає її батько. Це пояснює, чому  дівчина почала нервувати й залякувати. Згодом з'явився і сам пан Вискуб. Мовчазний і стриманий. 

Перший заступник Терещенка Олександр Вискуб - людина, яка очолювала митницю ще тоді, як вона була місцева – Глухівська. Потім керівництво забрали до Сум, і Вискуб став директором місцевого ринку.  Тоді ж він почав зводити той самий будинок, що стопкорівці випадково зняли. Та йдеться зараз не тільки про будинок, а й про ринок. І з ним сталася халепа.

Історія була така. За невизначених обставин двоє робочих з ринку  разом з водієм невеликої вантажівки їдуть за наказом Вискуба за піском. Для будівництва. Звісно, пісок не купується, просто завантажується в кар'єрі, чи взагалі – де знайдуть. Це були два хлопці – Ярослав Сидоренко та Микола Козак. Жодної техніки для того не було, тільки вантажівка та лопати. Під час завантаження працівників завалило піщаною масою. Микола вибрався, Ярослав ні. Вискуб дивним чином опинився у відпустці, тож справу закрили. Компенсації родина загиблого не отримала. Нічого не нагадує?

7 років тому Руслан Павленко на смерть збив людину. Очевидці кажуть – не зупинився та не припинив говорити по телефону навіть після удару. А потім зухвало поводився з родичами.

Після того випадку Павленко залишився винен компенсацію родині. За законом виконавча служба зобов'язана розшукати того, хто за рішенням суду винен гроші, вивчити його майно та бізнес, але цього дивним чином не сталося. Тому що до певного часу голова глухівської виконавчої служби Олександр Бурнос регулярно отримував подяки від Павленка. 

До 2017 року Павленко навіть не думав виплачувати компенсацію родичам загиблого, навіть попри рішення суду. Але у лютому затримали на хабарі виконувача обов'язків виконавчої служби міста Глухова. Так в Павленка не стало людини, яка його прикривала.

Влаштувавшись до місцевого відділу освіти на мінімальну зарплатню, наш герой нібито закрив питання до себе. Але родина грошей не отримує й досі.

- Він не тільки мені 80 тисяч винен, він нашій родині 320 тисяч винен. Але він ні копійки нам не виплачує, – пояснює Людмила Бестфатер, бабуся загиблого.

Та й у справі щодо смертельної ДТП багато питань, бо судячи з того, що бачили свідки, термін ув'язнення мав бути набагато більшим, ніж п'ять років. Причому відсидів він тільки два – Павленка відпустили достроково.

До слова, попри те, що Мішель Терещенко всіх навколо називає бандитами та сепаратистами, протокол про корупцію вручили днями саме йому.

Незадеклароване авто стало приводом для візиту представника Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Та глухівський мер категорично відмовився надавати пояснення, брати до рук документ та взагалі спілкуватися. Навіть називав представника поліції бандитом.

Європейський мер, що мав певну довіру, орієнтований, як здавалося глухівчанам, на Європу, народив справжню Глухівську республіку? В цьому розбереться слідство, бо "СтопКор" наразі працює над поновленням усіх згаданих кримінальних справ.

 

 

 

 

Коментарі