Глава МЗС Угорщини відмовився зустрітись з Клімкіним

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто відмовився від повторної пропозиції міністра закордонних справ Павла Клімкіна зустрітися на Закарпатті для обговорення українського закону "Про освіту".

Про це повідомляє видання Magyar Nemzet.

Угорський міністр Петер Сіярто відвідав 9 жовтня Ужгород, де провів зустріч з керівниками організацій закарпатських угорців та очільниками історичних церков для узгодження точок зору.

Під час візиту він заявив, що Павло Клімкін з пропозицією обговорити закон про освіту спізнився – "закарпатських угорців слід було питати про їхню думку до схвалення закону".

Нагадаємо, 25 вересня Президент України Петро Порошенко підписав новий закон про освіту. У документі передбачається, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська. У Бухаресті та Будапешті негативно відреагували на цей закон, бо вбачають у цьому утиски відповідних нацменшин в Україні.

Окрім того, у МЗС Угорщини вважають, що новий український закон про освіту суттєво порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

 

Інші новини

Коментарі